Inwestycja w klimatyzację w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie

Wójt Teresa Waszak (PSL) podjęła decyzję o montażu klimatyzacji w biurach Urzędu Gminy w Kołaczkowie. W tym roku na ten cel zostanie wydane 65 tys. zł.

samorząd 09:00 17-08-20193 21

W budynku jest ponad 20 pomieszczeń i jak zastrzega wójt, na pewno nie starczy pieniędzy, aby sklimatyzować wszystkie.

– Podpisaliśmy już umowę na montaż klimatyzatorów. W pierwszej kolejności urządzenia pojawią się w biurach od strony wschodniej, gdzie latem jest najgorzej. Tam są po prostu najwyższe temperatury i największe nasłonecznienie. Natomiast od strony zachodniej klimatyzator zostanie zainstalowany na dachu, tak aby nie oszpecić frontu budynku – mówi nam Teresa Waszak, wójt gminy Kołaczkowo.

Klimatyzacja pojawi się także w sali sesyjnej. To ma być teraz główna sala obrad radnych. Dotychczas była to koszmarnie mała, nieprzystosowana do długotrwałych obrad sala nr 31. Najczęściej obradowały w niej komisje rady gminy. Teraz zostanie tu przeniesiony Referat Podatków i Opłat, który się rozrasta. Wójt postanowiła przyjrzeć się zaległościom dotyczącym podatku od nieruchomości, dlatego zatrudniono nowego pracownika.

Przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na budowę kina społecznościowego „Kino za rogiem” w pałacu Reymonta. Przypomnijmy, że gmina uzyskała 150 tys. zł dofinansowania na ten cel. Umowa z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu została już podpisana. Okazuje się, że salka kinowa (20-osobowa) będzie miała klimatyzację. – Ustalamy z konserwatorem zabytków, gdzie umieścić klimatyzator, tak aby nie zniszczyć elewacji budynku. Prawdopodobnie zostanie zainstalowany z boku budynku – mówi wójt.

„Kino za rogiem” ma powstać jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Sala sesyjna ciągle bez klimatyzacji. Na ostatniej sesji na sali było jak w ukropie, wszyscy padali ze zmęczenia.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:00 17-08-2019