Ignasiak Sport z mistrzostwem pierwszej ligi WTPN, w drugiej lidze nie wszystko jeszcze jasne

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek mistrzostwo w I lidze WTPN zapewnili sobie gracze Ignasiak Sport. W drugiej lidze sprawa mistrzostwa Fundamentów nie jest już taka pewna.

piłka nożna 4 miesiące temu 0

Pierwszy mecz niedzielnej kolejki rozgrywany przez drużyny pierwszoligowe okazał się rekordowy pod względem wyniku. Występujący tylko w czteroosobowym składzie zespół Fachowa Robota Materiały Budowlane Andrzejewski przegrał aż 22:2 z Master Sport. Niebywałym rekordem wykazał się także w tym spotkaniu Bartłomiej Figas, który zdobywając 16 goli objął przodownictwo w klasyfikacji strzelców.

I liga, kolejka XII

Master Sport – Fachowa Robota Materiały Budowlane Andrzejewski 22:2

Meble Duszyński – Capri 3:5

Ignasiak Sport – Izo-Expert 3:1

Studio Viva – Kopcup.pl 6:3 (3:2)

Pojedynek ten okazał się bardzo wyrównany. Jego losy na własną korzyść gracze Studio Viva przechylili dopiero w samej końcówce. W pierwszych minutach meczu przewagę osiągnęli zawodnicy Kopcup.pl dokumentując ją bramką zdobytą w 6. min przez Mateusza Szubę. Studio Viva, które pojedynek zaczęło zbyt statycznie z czasem zaczęło grać coraz bardziej składnie. W 7. min do wyrównania doprowadził Paweł Rydliński. Trzy minuty później po popisowej akcji rozgrywanej z pierwszej piłki Studio Viva za sprawą trafienia Rydlińskiego objęło prowadzenie 2:1. Potem gracze obu drużyn po razie w dobrych sytuacjach zamiast do bramki trafiali w słupek. W 15. min po wyprowadzeniu kontry gola z bliska na 3:1 zdobył Igor Zieliński. W 17. min sytuacji sam na sam z bramkarzem Kopcup.pl nie wykorzystał Artur Giżewski, a w odpowiedzi trafienie na 2:3 zaliczył Maciej Szymorek.

Przez kilka minut po przerwie ponownie stroną atakującą był zespół Kopcup.pl, który po rozegraniu rzutu wolnego w 26. min za sprawą gola zdobytego przez Szymona Hejnę doprowadził do wyrównania. Odpowiedź Studio Viva na to była jednak natychmiastowa. Po rozegraniu rzutu rożnego skuteczną dobitką popisał się Giżewski. W 29. min mogło ponownie dojść do wyrównania, ale piłka po strzale jednego z zawodników Kopcup.pl odbiła się najpierw od poprzeczki, a potem linii bramkowej wychodząc na końcu w pole. W dalszej części meczu trwał bardzo wyrównany bój. Wynik końcowy na 6:3 ustalony został w dwóch ostatnich minutach po bramkach zdobytych przez Rydlińskiego.

Rozgrywki drugoligowe dostarczyły kilka ciekawych rozstrzygnięć. Na plan pierwszy wychodzi kolejna strata punktów przez zdecydowanego dotychczas lidera. Fundamenty wysoko pokonane zostały przez Motoklinikę. Techpak odnosząc kolejną wygraną z rzędu doszedł lidera na dwa punkty, mając jednak jeden mecz rozegrany więcej. Koszary dość niespodziewanie pokonały Mont-Mar Marzenin. W pojedynku o miejsce na podium zespół Gamatechnik wygrał z Auto.Komis.Jańczak.Obłaczkowo.