Konkurs będzie powtórzony, bo władze nie chcą eskalować złych nastrojów

Będzie kolejny konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Pierwszy został unieważniony, gdyż jeden z kandydatów został z niego wyeliminowany.

oświata 15:05 28-06-20170 26

Przypomnijmy, że do konkursu stanęły dwie osoby: Aldona Staszak, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Damian Hoffman, pracownik Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 14 czerwca. Wtedy też, po analizie dokumentów złożonych przez kandydatów, której dokonywali przedstawiciele Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, stwierdzono, że A. Staszak nie może przystąpić do konkursu. Wszystko dlatego, że złożone dokumenty nie były podpisane przez kandydatkę (zostały one poświadczone przez notariusza).

Głosowanie w sprawie jej wykluczenia było jawne, rozstrzygnęło się wynikiem – 9 głosów za podjęciem uchwały i 3 głosy przeciw. W efekcie – po tzw. rozmowie kwalifikacyjnej – konkurs wygrał D. Hoffman.

A. Staszak 27 czerwca złożyła odwołanie. W środę 28 czerwca Zarząd Powiatu Wrzesińskiego zdecydował o unieważnieniu konkursu.

– Zarząd stoi na stanowisku, że rozstrzygnięcie konkursu po wysłuchaniu kandydatów, którzy przystąpili do konkursu jest najlepszym rozwiązaniem służącym szkole i jej uczniom. Mając na względzie przede wszystkim dobro szkoły, która w nowym roku szkolnym zmierzy się z zadaniami wdrażanej reformy systemu oświaty, ale także by nie eskalować złych nastrojów, nie tworzyć niepotrzebnych napięć i nie dawać przestrzeni na kreowanie negatywnych opinii wokół oświaty powiatowej – czytamy w przesłanym „WW” oświadczeniu.

Dodajmy, że w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich” ukaże się interesujący wywiad z obecnym dyrektorem „rolnika” Włodzimierzem Wawrzyniakiem. Wyjawił nam on w nim powody rezygnacji z walki o kolejną kadencję. Opowiedział nam również o stosowanych wobec niego represjach. Zachęcamy do lektury.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

15:05 28-06-2017