Historyczny awans w Pucharze Polski! Pomarańczowych czeka mecz z ekipą ekstraligi

Wygrywając mecz V rundy w Wałbrzychu, siatkarze trenera Mariana Kardasa awansowali do ćwierćfinału tych prestiżowych rozgrywek. Nigdy wcześniej żadnej wrzesińskiej drużynie sztuka ta się nie udała.

siatkówka 10 miesięcy temu 2

- Zrobiliśmy kibicom prezent pod choinkę – cieszył się tuż po meczu szkoleniowiec APP Krispol. – 10 stycznia zagramy we Wrześni z zespołem PlusLigi. To będzie wielkie święto.

Kontuzje, które trapiły wrześnian przez ostatni miesiąc, leczą się w błyskawiczny sposób. W środę na boisku wystąpili już Damian Dobosz i Marek Pachocki, a Marcin Iglewski atakował na rozgrzewce. Na plac nie musiał wejść, bo dobrze spisywał się Patryk Napiórkowski.

Pierwszy set nie był wielkim popisem siatkówki. Oba zespoły popełniały sporo błędów w polu zagrywki, pomarańczowi dołożyli do tego słabsze przyjęcie. Gospodarze prowadzili jednym, dwoma punktami do samej końcówki. Dogoniliśmy ich za sprawą potrójnego bloku, chwilę później kontrę z pierwszej strefy zakończył Napiórkowski, a Wojciech Kaźmierczak zablokował środkowego z Wałbrzycha. Seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Mateusz Jasiński.

W drugiej odsłonie scenariusz się powtórzył. Wałbrzyszanie prowadzili nawet czterem punktami. Trzy oczka zapasu mieli w końcówce, ale wówczas nasi siatkarze włączyli piąty bieg. Skuteczny w ataku był Napiórkowski, Jędrzej Maćkowiak założył rywalom dwa kolejne czapy, a seta blokiem zakończył duet Jasiński-Kaźmierczak.

W trzecim secie miejscowi wywiesili już białą flagę. Wrześnianie rozpoczęli partię od sześciu kolejno wygranych piłek, chwilę później było 11:3 i emocje się skończyły.

- Pierwotnie zapowiadano, że zwycięzca naszej ćwiartki drabinki zagra z drugą ekipę PlusLigi, czyli Skrą Bełchatów. Potem mówiono, że wszystkie ćwierćfinały będą grane we Wrocławiu. Na ten moment zapewniają nas w związku, że mecz będzie we Wrześni, a rywal będzie dolosowany z pierwszej czwórki PlusLigi – tłumaczył tuż po wałbrzyskim meczu prezes Robert Wardak.

PP: Aqua Zdrój Wałbrzych – APP Krispol  0:3 (23, 24, 18)

I set: 2:4, 8:7, 12:10, 16:14, 20:18, 23:25

II set:3:4, 8:6, 12:9, 16:13, 20:17, 24:26

III set: 0:4, 3:8, 4:12, 8:16, 13:20, 18:25

APP Krispol: Napiórkowski, Antosik, Jasiński, Dobosz, Maćkowiak, Kaźmierczak i Wroniecki (libero) oraz Brzóstowicz, Pachocki, Narowski, Troczyński, Pasiński

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10 miesięcy temu 2