Grają do końca świata i o jeden dzień dłużej – już 12 stycznia

To ostatnie chwile, by przekazać fanty na licytacje, które zostaną przeprowadzone w czasie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

aktualności 11:22 06-01-20203 1

W tym roku Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem 28. Finału jest „Wiatr w żagle!”. Odbędzie się on 12 stycznia.

W tym roku w powiecie wrzesińskim pojawi się piąty sztab – w Kołaczkowie. Rok temu gmina ta podlegała pod sztab wrzesiński. Udało się wtedy zebrać ponad 122 tys. zł (w całym powiecie 226 tys. zł). Orkiestra ma tam grać cały weekend – w piątek odbędą się imprezy w poszczególnych szkołach, a w niedzielę wszyscy spotkają się w Kołaczkowie.

We Wrześni w sobotę o 20.00 wystartuje Sztafeta po Światełko do Nieba, która potrwa dobę. W niedzielę o 14.00 zapraszamy do WOK-u, a wieczorem do pubu AQQ. W programie występy i licytacje. W Miłosławiu WOŚP rozpocznie się o 15.00. Przewidziana jest licytacja... kanapy dla psa.

Na sali widowiskowo-sportowej zagości studio tatuażu, a więc pamiątka z tego Finału może okazać się trwalsza niż kiedykolwiek. Do Nekli zapraszamy również na 15.00. Pojawią się m.in.: stowarzyszenie Kakadu, nekielskie Amazonki i Uniwersytet Trzeciego Wieku. W Pyzdrach start o 16.00. Zagra duet An Dreo & Karina.

Co ciekawe, choć do 28. Finału jeszcze ponad tydzień, w momencie oddania do druku tego numeru „WW” fundacja uzbierała już ponad 3 mln zł. WOŚP można wspierać m.in. SMS-owo, wysyłając wiadomość „SERCE” pod numer 75 565. Będzie on czynny do 22 stycznia, a koszt SMS-a to 6,15 zł (z VAT). Pod adresem aukcje.WOSP.org.pl znajdziemy trwające już licytacje. Można zdobyć m.in. replikę Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk (obecna cena: ponad 50 tys. zł).

Z kolei pod adresem SiemaShop.pl można dostać gadżety związane z WOŚP-em, takie jak koszulki, kubki, magnesy czy przypinki, z których zysk oczywiście zasili konto finału. Co ważne, środki zebrane w czasie Finału fundacja w całości przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. Koszty administracyjne oraz koszty organizacji Finału i Pol’and’Rock Festivalu pokrywane są z darowizn celowych oraz przez sponsorów.

– Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń – mówi Lidia Owsiak, dyrektorka WOŚP-u ds. medycznych.

ATG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:22 06-01-2020