Grabowo Królewskie w krajowej czołówce edukacji prozdrowotnej

Szkoła Podstawowa w Grabowie Królewskim jest w krajowej czołówce w propagowaniu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Pokazały to wydarzenia ostatnich miesięcy.

oświata 12:07 27-09-20190 0

Placówka w ubiegłym roku szkolnym brała udział w programie marki Winiary "Gotuj się na zmiany”. Celem projektu było promowanie zasad prawidłowego odżywiania oraz budowanie dobrych nawyków żywieniowych. Koordynatorką projektu była Alicja Woś.

Przeprowadzone zostały lekcje w klasach IV - VIII z zakresu wiedzy o odżywianiu zatytułowanych: „Pięć porcji świeżych warzyw i owoców”, „Nie marnuj jedzenia - przemyśl zakupy!”, „Racjonalne żywienie”, „Techniki kulinarne”, „Żywność bogactwem składników”.

Zorganizowany został także Szkolny Tydzień Zdrowia, w którym zaangażowana została cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Przez cały tydzień odbywały się liczne spotkania edukacyjno - informacyjne, warsztaty kulinarne, degustacje, zabawy sportowe. Przedsięwzięcia były związane ze zdrowym odżywianiem oraz zdrowym stylem życia.

- Szkoła została uznana za jedną z najlepszych w tegorocznej edycji. Znaleźliśmy się w gronie 12 najlepszych szkół w Polsce. Za zaangażowanie, kreatywne podejście do aktywizacji uczniów i szerzenie zasad prawidłowego odżywiania otrzymaliśmy granty: 1 500 złotych na wybrane przez szkołę szkolenia dla nauczycieli, a także bon do sieci sklepów Decathlon o wartości 1000 zł - informuje Ilona Swędrowska p.o dryektora Szkoły Podstawowej w Grabowie Królewskim.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:07 27-09-2019