Gorąca dyskusja na temat nowej sieci szkół i reformy edukacji

W poniedziałek w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie odbyło się spotkanie wójta i radnych z nauczycielami rodzicami i mieszkańcami. Tematem była reforma oświaty wywołana likwidacją gimnazjum.

oświata ponad rok temu 0

Spotkanie odbyło się w ramach wspólnego posiedzenia komisji rady. Sala sesyjna urzędu wypełniła się po brzegi.

Milena Gąsiorek, kierownik referatu przedstawiła założenia zmian w sieci szkół w roku szkolnym 2017/2018.

W dyskusji aktywni byli zwłaszcza nauczyciele i rodzice z Grabowa Królewskiego, którzy dopytywali o szczegóły, a także intencje przyświecające wójtowi Teresie Waszak w dwóch wariantach reformy.

Ich zdaniem są to rozwiązania niekorzystne dla Szkoły Podstawowej w Grabowie Królewskim. Nauczyciele z Grabowa odnieśli wrażenie, że władze promują Gimnazjum w Kołaczkowie, które będzie przyszłą bazą ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie.

To w sposób naturalny wywołało ripostę kadry nauczycielskiej z gimnazjum. Długo dyskutowano, w której szkole i ile będzie klas siódmych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Radny Wojciech Tamborski i Jakub Pera przedstawili stanowisko rodziców z Borzykowa. Dzieci mają być posyłane zarówno do Kołaczkowa jak i Grabowa. Ale przede wszystkim społeczność Borzykowa chce utrzymania placówki szkolnej w tej wsi.

Radni nie podjęli na razie żadnych wiążących decyzji. Sprawa będzie ponownie dyskutowana na kolejnym posiedzeniu wspólnym komisji.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

ponad rok temu 0