Gmina Nekla dostanie dofinansowanie na budowę ogólnodostępnych miejsc rekreacji i wypoczynku

Gmina Nekla złożyła dwa wnioski o przyznanie pomocy w ramach ogłoszonego przez LGD „Z Nami Warto”. Ma ogromne szansę na przyznanie dofinansowania.

samorząd rok temu 2

Jak poinformowała nas wiceburmistrz Anna Mizgajska oba projekty dotyczą zagospodarowania przestrzeni publicznej poprzez utworzenie ogólnodostępnych miejsc rekreacji i wypoczynku.

Anna Mizgajska, wiceburmistrz Nekli

Pierwszy projekt dotyczący placu w Nekli przy ul. Kosińskiego; obejmuje utworzenie trzech stref – dla dzieci: z urządzeniami placu zabaw, dla miłośników sportu: z boiskiem do koszykówki i gier i zabaw sportowych, a także dla miłośników wypoczynku:  instalacje drewnianych ławek i leżaków

Drugi projekt dotyczy Opatówka; zakupu i montażu zestawów zabawowych: karuzeli, huśtawek, bujaków, zestaw wielofunkcyjnych, ławek oraz budowę altany i toru rowerkowego z oznakowaniem.

Rada LGD zaakceptowała dofinansowanie dla gminy Nekla

W  sumie koszt inwestycji ma wynieść 203 760 zł, z czego 129 652 zł stanowić będzie unijne dofinansowanie.

- Oba projekty zostały wskazane przez LGD do dofinansowania, zajmując odpowiednio 4 i 6 miejsce na liście ocenionych projektów. Obecnie projekty zostały przekazane do Urząd Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego , gdzie trwają prace weryfikujące i związane z przygotowywaniem umów o dofinansowanie - informuje Anna Mizgajska, wiceburmistrz Nekli.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

rok temu 2