Futsalowe dramaty. Politechnicy wyrwali złote medale rzutem na taśmę

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Futsalu miały niecodzienny przebieg. O porażce jednych decydowała ostatnia sekunda, o zwycięstwie drugich niesamowity finisz.

piłka nożna 15 dni temu 0

Do mistrzostw tradycyjnie przystąpiły wszystkie cztery szkoły naszego powiatu. Grano systemem „każdy z każdym” 2x8 minut. Po dwóch pierwszych rundach wydawało się, że piłkarze Zespołu Szkół Politechnicznych są już bez szans na mistrzostwo, a poważnie grozi im czwarte miejsce.

W III rundzie, w przedostatnim meczu turnieju, obrońcy tytułu, piłkarze LO prowadzili z ZSZ nr 2 2:1 i ten wynik, jak się okazało, dawałby im tytuł mistrzowski. W ostatniej sekundzie meczu licealiści stracili jednak gola i ostatecznie zajęli czwartą pozycję, choć jako jedyni nie przegrali meczu!

Z ostatniej lokaty, po zwycięstwie w ostatnim pojedynku zawodów 5:0 nad ZSTiO, na pierwsze miejsce awansowało zaś ZSP. Tabela w kilka minut przewróciła się do góry nogami!

Piłkarze ZSP będą reprezentować powiat w zawodach rejonowych.