Frontem do obywatela, czyli spotkania z posłanką Nowoczesnej pod namiotem

 – Obywatele muszą przestać tracić pieniądze w wyniku afer finansowych – mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej, która dzisiaj (9 lipca) spotkała się z mieszkańcami Wrześni.

aktualności 16:06 09-07-20194 7

Meeting odbył się w ramach Letniego Biura Poselskiego. Specjalny namiot został zamontowany na wrzesińskim rynku. Posłanka rozmawiała z mieszkańcami, a także dziennikarzami z lokalnych mediów.

Ankieta

Czy zagłosujesz na poseł Paulinę Hennig-Kloskę w zbliżających się wyborach parlamentarnych?

– Bardzo często jest tak, że mniejsze miejscowości nie mają szans na to, aby porozmawiać z parlamentarzystą w trakcie kadencji poza kampanią. Od początku stosuję aktywną komunikację skierowaną do mieszkańców. Już wcześniej to robiłam. W połowie kadencji organizowałem spotkanie w salach zamkniętych, ale spotkania miały charakter otwarty we Wrześni, Środzie i Śremie, czy w Kole po drugie stronie okręgu.

– Uważam, że z obywatelami trzeba rozmawiać cały czas, a robimy ten objazd biura w sposób całkowicie otwarty. Chcemy wyjść frontem do obywateli. Pod namiot obywatelowi często łatwiej przyjść i porozmawiać niż na spotkaniach gdzieś w sali – wyjaśnia Paulina Hennig-Kloska.

Namiot posłanki na wrzesińskim rynku

Parlamentarzystka stoi na czele zespołu ds. wyjaśnienia afer finansowych, którego jest także przewodniczącą. Zwracała uwagę na afery finansowe ostatnich lat: KNF-u, SKOK-u i GetBack. Jej zdaniem tylko w aferze GetBack poszkodowanych zostało 20 tysięcy osób, które straciły blisko 3 mld zł oszczędności.

– Opracowaliśmy model działania państwa na wypadek wykrycia piramidy finansowej. Wdrożymy go w następnej kadencji Sejmu – dodaje Hennig-Kloska.

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Kolejne spotkania

20 lipca w Pyzdrach, Rynek 12.00-15.00

23 lipca w Nekli, centrum 15.00-18.00

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:06 09-07-2019