Finał zwieńczył dzieło. Siatkarska rekreacja zakończyła półroczną rywalizację

XV edycja Wrzesińskiej Ligi Rekreacyjnej Piłki Siatkowej miała swój finał w hali przy Kosynierów. Przez kilka godzin kilkanaście zespołów walczyło o miejsca na podium w poszczególnych ligach.

siatkówka 6 miesięcy temu 0

Ogółem przez sześć miesięcy gier na parkiecie przewinęło się blisko 300 zawodniczek i zawodników. Najpierw rywalizowano w ligach systemem „każdy z każdym”, by w dwóch ostatnich terminach po cztery najlepsze zespoły zawalczyły w pucharze.

Mecz finałowy APP - Pioruny. Atakuje Mikołaj Kurek

Niedzielne mecz o miejsca były niezwykle zacięte. Na osiem pojedynków aż pięć kończyło się dopiero po tajbreku. W najwyższej lidze kobiet (gimnazjalistki w II lidze rozgrywki zakończyły trzy tygodnie temu) zwyciężyły wrześnianki z ekipy Wiecznie Młode. Największe emocje wcale nie towarzyszyły finałowi męskiej ligi profesjonalnej.

APP - Pioruny. Jakub Więcek szuka blokiem piłki

APP nie stracił nawet seta z Piorunami, choć ci drudzy kilkoma punktami prowadzili w pierwszej partii. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie, bo należy wiedzieć, że po obu stronach siatki zmierzyli się starzy (APP) i młodzi wychowankowie progresu Września.

Video Best - Squad II. Piotr Michalski atakuje po prostej

W I lidze bardzo emocjonujący przebieg miał mecz o III miejsce. Video Best prowadził z Squadem II w setach 2:1, później w tajbreku przegrywał 9:12, by od tego momentu zdobyć cztery kolejne piłki, a po chwili oddać trzy i cały mecz.

Bez trofeum, a i tak zadowoleni. Video Best gra w lidze od jej początku

- Nie codziennie jest niedziela – skomentował sentencjonalnie przegraną swojego zespołu P. Michalski.

Odbierając puchary i oklaski siatkarze obiecali, że już w poniedziałek rozpoczynają przygotowania do listopadowego startu nowej edycji WLRPS.

Szczegółowe wyniki w piątkowym wydaniu "WW".