Festiwal strzelecki w Miłosławiu, Orlik deklasuje Wartę Kramsk

Bardzo wysokim zwycięstwem Orlika zakończył się sobotni pojedynek z Wartą Kramsk. Miłosławianie losy meczu praktycznie rozstrzygnęli już do przerwy.

piłka nożna 9 dni temu 0

Z powodu zalanego boiska w Kramsku spotkanie, które w założeniu miało być dla Orlika wyjazdowe rozegrane zostało na boisku w Miłosławiu. Prowadzenie w pojedynku z Wartą miłosławianie objęli już w 5. min. Bramkarz z Kramska odbił piłkę przed siebie po strzale Mateusza Szuby, ale wobec dobitki Łukasza Sieczkarka był już bezradny. Cztery minuty później było 2:0. Pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Gracjan Siwiak. Chwilę po tym goście mieli znakomitą okazję do zdobycia kontaktowego gola. Błąd Bartosza Pery, który minął się z piłką wybijając futbolówkę na rzut rożny naprawił Maciej Grajek. W 21. min Orlik powinien zdobyć kolejnego gola, ale Sieczkarek zamiast z 4. metrów trafić do bramki trafił w poprzeczkę. Chwilę po tym bramka dla miłosławian jednak padła. Po prostopadłym podaniu Siwiaka pojedynek jeden na jeden z bramkarzem wygrał Damian Szwat. Już w następnej akcji gola w identycznej sytuacji nie udało się zdobyć Szubie. Po wygraniu pojedynku sam na sam z Szubą bramkarz Kramska postanowił wykonać obraźliwy gest w kierunku kibiców Orlika za co po ujrzeniu czerwonej kartki usunięty został z boiska. Gra w przewadze nie przyniosła do przerwy Orlikowi już jednak żadnej korzyści.

W 55. min Orlik podwyższył na 4:0. Po podaniu Szuby trafienie do pustej bramki zaliczył Sieczkarek. W 67. min stuprocentową sytuację strzelecką wypracowaną przez miłosławian zmarnował wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Szymon Walkowiak. Chwilę później po faulu bramkarza Warty na Szubie arbiter powinien przyznać Orlikowi rzut karny. W 74. min po zespołowej akcji gospodarzy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Siwiak. Wynik meczu na 6:0 w doliczonym czasie gry ustalił Szuba.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Pętkowski (63. K. Kolecki), M. Kolecki, Grajek, Machnik (46. Szefer)– Szwat (80. Jeżykiewicz), Siwiak, Skwira, Nowak (46. Kuźniarek) – Szuba, Sieczkarek (63. Walkowiak)

Klasa A, Orlik Miłosław – Warta Kramsk 6:0 (3:0)