Fatum przełamane. Dwa punkty wykradzione z grodu Kraka

W czwartkowy wieczór wrzesińscy pierwszoligowcy rozegrali mecz 11. kolejki rozgrywek. W Krakowie siatkarze APP Krispol pokonali miejscowy AZS AGH 3:2. Spotkanie transmitował Polsatu Sport Extra, a przecież dotąd obiektywy kamer nie służyły pomarańczowym.

siatkówka 20:59 21-11-20190 3

Według bukmacherów faworytem spotkania byli gospodarze. Mimo to do grodu Kraka podopieczni trenera Mariana Kardasa jechali potwierdzić, że kryzys mają już za sobą. Pewna wygrana w poprzednim meczu z Chrobrym miała być pierwszą jaskółką zwiastującą wiosnę. Na Suchych Stawach wzleciała druga.

W inaugurującym secie gra była niezwykle wyrównana i długo toczyła się według schematu „punkt za punkt”. Przechodząc do końcówki krakowianie prowadzili 20:18 i już nie wypuścili wygranej.

W drugim wrześnianie wzięli się do roboty. W połowie partii nasi siatkarze prowadzili 14:10, a chwilę później 18:15. Przewaga, choć powoli, to jednak malała (21:19). Ostatnie piłki należały jednak do pomarańczowych, którzy tym samym doprowadzili do wyrównania w setach.

Po trzecim secie nasi siatkarze zostawi postawieni pod ścianą. Na finiszu to akademicy prowadzili trzema punktami (19:16) i nie pozwolili już wrześnianom zbliżyć się do siebie.

W czwartej odsłonie wahadło wychyliło się w drugą stronę. Tym razem to nasi siatkarze nadawali ton wydarzeniom na boisku. SiatkarzeKardasa wygrali do 20.

O zwycięstwie jednej z ekip miał zadecydować tajbrek. Był on 51. w historii występów APP Krispol w I lidze i okazał się... 25. wygranym! Gospodarze prowadzili jeszcze w samej końcówce, ale ostatnie słowo należało do pomarańczowych. Dwa punkty pojechały do Wrześni. Po zwycięstwie nasz zespól awansował na trzecie miejsce w tabeli. Pamiętać jednak należy, że reszta konkurentów gra w sobotę i tak eksponowanej pozycji nie utrzymamy.

Zwycięstwo cieszy szczególnie, bo zostało odniesione bez Filipa Frankowskiego. Świetnie zaprezentowali się Adam Lorenc (24 pkt) i Mateusz Zawalski (19 pkt, 6 bloków)

I liga: AZS AGH Kraków – APP Krispol 2:3 (-21, 21, -21, 20, 13)

APP Krspol: Tomczak (3 pkt), Lorenc (24), Jóźwik (13), Kalinowski (7), Narowski (11), Zawalski (19), Dzierżyński (libero) oraz Biesek (1), Linda, Brzóstowicz

20:59 21-11-2019