Fatalna pierwsza połowa Victorii II. Przegrana wrześnian w Krzymowie

Do przerwy w wyjazdowym pojedynku z Wartą Krzymów piłkarze Victorii II zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Kompletny brak skuteczności w drugiej części gry nie pozwolił wrześnianom nawet na zaliczenie honorowego trafienia.

piłka nożna 22:45 02-11-20190 0

Pierwsze minuty meczu w Krzymowie nie zapowiadały tego, co wydarzyło się później. Gracze Victorii przeprowadzili kilka akcji, w których brakowało jednak wykończenia. W 25. min miejscowi wyszli na prowadzenie po zagraniu piłki za linię obrony Victorii II i wyłożeniu jej przed bramkę. Kilka minut później Warta podwyższyła na 2:0 po dośrodkowaniu piłki z boku boiska i uderzeniu jej z bliska głową. W 38. min gospodarze prowadzili już 3:0. W końcówce pierwszej połowy dwie znakomite szanse do zdobycia goli mieli wrześnianie. Po strzale Dawida Szymańskiego z 16. metrów bramkarz miejscowych zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczkę. W 43. min golkiper miejscowych wygrał natomiast pojedynek sam na sam z Dominikiem Szymańskim.

Drugą połowę Victoria II rozpoczęła fatalnie, bo od straty gola już w 48. min. Po podaniu Nikodema Tila przy wyprowadzaniu piłki do zawodnika Warty strzegący bramki wrześnian Jan Perzyński musiał skapitulować w sytuacji sam na sam. Wrześnianie po stracie czwartego gola zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Wypracowali sobie sześć znakomitych okazji do zdobycia goli, z których nie potrafili wykorzystać żadnej. Nie trafiali nawet z 2. metrów do pustej bramki. Szanse na zdobycie gola trzy razy zaprzepaścił Dawid Szymański, a raz Gracjan Siwiak, Kacper Grabarek i Dominik Szymański.

- W drugiej połowie zaryzykowaliśmy i się odkryliśmy. Wypracowaliśmy wiele okazji bramkowych, ale byliśmy strasznie nieskuteczni. Gospodarze z powodu rozluźnienia naszych szyków obronnych również mieli swoje szanse. Nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. To nie był nasz dzień. Niedopuszczalne jest w jednym meczu popełnić tylu błędów indywidualnych. Wiemy, że stać nas na to, aby wygrać z każdym. Cały czas forma naszych młodych zawodników faluje – oceniał po meczu trener Victorii II Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II zagrała w składzie: Perzyński – Zielonka, Zdunek, Til, A. Grabarek (46. Siwiak) – Cerbin (46. Cichoński), E. Szymański, Dawid Szymański, Krzyżanowski – Dominik Szymański (70. Paczyński) – K. Grabarek (80. Staszak)

Klasa okręgowa, Warta Krzymów – Victoria II Września 4:0 (3:0)

22:45 02-11-2019