Fala upałów trwa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o wysokim stopniu zagrożenia

Temperatura maksymalna w dzień ma dziś i jutro wynosić od 30 do 32°C. Ostrzeżenie o upałach obejmuje cały powiat wrzesiński.

aktualności 14:02 29-07-20191 4

Pamiętajmy, że w prognozach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podawana jest temperatura w cieniu, a więc tak naprawdę będzie jeszcze cieplej. Wydane ostrzeżenie ma drugi, czyli wysoki stopień zagrożenia. Jest ono przedłużeniem poprzednich przestróg przed upałami. 

Temperatura minimalna w nocy wynosić będzie od 18°C do 20°C.

Ostrzeżenie obowiązuje do jutra, do godz. 20.00.

W przypadku drugiego stopnia zagrożenia upałami występują: duże ryzyko udaru słonecznego z zagrożeniem życia włącznie, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i duże zagrożenie pożarowe. Zalecane są ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Prawdopodobieństwo zagrożenia tak wysokimi upałami wynosi 90 procent.

Jak zwykle przypominamy o tym, jak radzić sobie w przypadku upałów. 

Pamiętajmy, by podczas upałów szczególną uwagę zwrócić na osoby najbardziej narażone na ich skutki, czyli na dzieci i seniorów oraz na zwierzęta. Jeśli zauważymy u kogoś objawy udaru słonecznego (m.in. przyspieszony oddech, nudności, zawroty głowy i dreszcze) dzwońmy na 112 lub 999.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

14:02 29-07-2019