Europarlamentarzystka o fermach z gminy Września

Sylwia Spurek jest bardzo aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych. Dziś na jej Twitterze i Facebooku pojawiło się nawiązanie do naszych lokalnych problemów.

aktualności 21:19 09-11-201914 31

Nawiązała do wypowiedzi Krzysztofa Bosaka, który jako gość Roberta Mazurka na antenie Radia RMF FM oznajmił: 

– Hodowla zwierząt futerkowych to rozwinięta dziedzina polskiej gospodarki. Ludzie uczciwie pracując, zarabiają na życie.
– Panie Pośle, zapraszam latem do Kawęczyna, Marzenina i Gulczewa. Czy odważy się Pan to powiedzieć mieszkankom i mieszkańcom prosto w oczy? – napisała europosłanka na Twitterze, a na Facebooku dodała: – Pan Poseł Bosak uważa, że hodowanie zwierząt na futra jest zgodne z moralnością chrześcijańską. No cóż...

Sylwia Spurek jest obrończynią praw zwierząt i zadeklarowaną weganką. W latach 2015–2019 była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich, a później z ramienia partii Wiosna została posłanką Parlamentu Europejskiego. (W październiku zrezygnowała z członkostwa w partii.) Mandat uzyskała właśnie w okręgu wielkopolskim, zdobywając 55 306 głosów, z czego 875 w powiecie wrzesińskim. Nawiązanie do Kawęczyna, Marzenina i Gulczewa pokazuje, że jako europosłanka nie zapomniała o problemach swoich wyborców. 

Krzysztof Bosak jest posłem obecnej kadencji z ramienia Konfederacji. Zdobył 22 158 głosów, a mandat uzyskał w okręgu kieleckim. W Sejmie zasiadał wcześniej w latach 2005-2007, a w latach 2005–2006 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

Fermy norek w Kawęczynie należące do Rajmunda Gąsiorka wywołują wśród mieszkańców wiele emocji, o czym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach Wrzesnia.info.pl. „Król norek” chciałby w Kawęczynie wybudować także fermę drobiu na ponad milion sztuk brojlerów rzeźnych.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

21:19 09-11-2019