Eryk Hampel w reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy

Najszybszy wrześnianin został powołany do ekipy Polski, która wyjeżdża do Berlina na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Eryk może wystąpić w biegu rozstawnym 4x100 m.

lekkoatletyka 3 miesiące temu 0

Wychowanek trenera Adama Kaczora miejsce w sztafecie wywalczył sobie bardzo dobrym występem w zakończonych niedawno mistrzostwach seniorów. W czempionacie kraju w biegu na 100 m zajął piąte miejsce i zbliżył się do swojej życiówki (10,39 s) zaledwie na 0,02 s.

Czwarty wówczas na mecie Karol Zalewski biegać będzie w Berlinie tylko na jedno okrążenie, toteż prosta matematyka wskazywałaby, że Eryk ma miejsce w podstawowej czwórce. Nasz sprinter ma co prawda spore doświadczenie w biegach sztafetowych, między innymi na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Juniorów (Bydgoszcz, 2016), ale biegał na ostatniej zmianie. Ta pozycja zarezerwowana jest zazwyczaj dla najszybszego zawodnika, a tym obecnie jest Remigiusz Olszewski (10,21 s). Szkoleniowcy kadry muszą przeanalizować różne rozwiązania i nie jest pewne, czy nasz dwudziestolatek będzie pierwszą opcją. Może się zdarzyć, że pobiegnie tylko w biegu eliminacyjnym.

Oba biegi odbędą się w niedzielę, 12 sierpnia. Eliminacyjny rozpocznie się o 19.40, a finałowy, który jest ostatnią konkurencją mistrzostw – o 21.35. Warto wówczas zasiąść przed telewizorem i zaciskać za wrześnianina kciuki.