Enty apel o przyjazne oko

Ciężki sezon czeka wrzesińskich rowerzystów i pieszych, ponieważ nie poprawia się infrastruktura rowerowa w naszym mieście.

Moim zdaniem 13:00 06-03-20201 5

Nadal będą skazani na idiotyzm zwany „ciągami pieszo-rowerowymi”. Już teraz, zimą, można zauważyć spory ruch rowerowy na chodnikach, a co to będzie za parę tygodni, gdy ludzie zaczną z piwnic i garaży wyciągać rowery. Nietrudno to sobie wyobrazić.

Mam nadzieję, że rowerzyści zachowają zdrowy rozsądek i po chodnikach będą jeździli wolno i ze zrozumieniem dla praw pieszych. Jestem jednak realistą i wiem, że żadne apele nie będą stuprocentowo skuteczne i że coś złego jednak się wydarzy.

Po raz nie pamiętam już który proszę nasze władze o spojrzenie przyjaznym okiem na potrzeby rowerzystów, zwłaszcza tych w wieku dojrzałym. 70-80-latkowie w trosce o swoje życie nie będą jeździli jezdniami dla samochodów, 8-letnie dzieci też nie.

Proponuję zwrócić się do specjalistów od projektowania rozwiązań przyjaznych rowerom, żeby doradzili, co zrobić, żeby po Wrześni dobrze jeździło się i samochodami, i rowerami.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:00 06-03-2020