Dwa medale seniorów w Białymstoku. Tomek podaje pałeczkę Erykowi

Zakończone w niedzielę Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów przyniosły wrześnianom dwa brązowe krążki. Zbliżający się powoli do końca bogatej kariery Tomasz Szymkowiak był trzeci w biegu na 3000 m z przeszkodami. Rozpoczynający przygodę z wielkim sportem Eryk Hampel także stanął na podium po sztafetowym biegu 4x100 m.

lekkoatletyka rok temu 0

Najlepszy w historii wrzesiński długodystansowiec, obecnie występujący w barwach MKL Toruń, bardzo mądrze rozegrał bieg. Jako minimum założył sobie trzecie miejsce i przez 8:51,39 min realizował swój plan.

Najszybszy w historii wrzesiński sprinter z powodu zaległości treningowych spowodowanych kontuzją wystartował jedynie w sztafecie 4x100 m AZS Poznań. Czasem 40,64 s Eryk i jego koledzy pewnie sięgnęli po medal.

Tylko u nas, w piątkowym wydaniu „WW”, będzie można dowiedzieć się ilu wrześnian zdobywało od 1963 r. medale w seniorskich mistrzostwach Polski i w sumie ile razy stawali na podium. Przeczytać także będzie można o osiągnięciach naszych medalistów i szerzej o przebiegu rywalizacji w Białymstoku.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

rok temu 0