Drużyny spoza Wrześni najlepsze w turnieju futsalu organizowanym przez WTPN (galeria)

Reprezentanci Konina i Ostrowa Wielkopolskiego walczyli w finale o główne trofeum Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Trzecie miejsce przypadło lokalnej drużynie Capri Lucca, która po serii rzutów karnych pokonała Sodkiewicz Elewacje.

piłka nożna 10 miesięcy temu 0

V edycję Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września rozegrano w sobotę, 30 grudnia 2017 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. W ciągu trwającego cały dzień turnieju przez halę sportową SSP nr 6 we Wrześni przewinęła się znaczna liczba kibiców, którzy byli świadkami stojących na bardzo wysokim poziomie meczów. Zgłoszone do rywalizacji drużyny rozpoczęły od gry każdy z każdym w czterech grupach.

W Grupie A zdecydowanie najsłabszym okazał się zespół KGJ Invest. Przy remisie Sodkiewicz Elewacje z Materiałami Budowlanymi Andrzejewski o tym kto zajmie pierwsze miejsce decydował rozmiar zwycięstwa obu tych drużyn z KGJ Invest.

Sodkiewicz Elewacje - Materiały Budowlane Andrzejewski 3:3

Materiały Budowlane Andrzejewski – KGJ Invest 9:0

KGJ Invest – Sodkiewicz Elewacje 0:14

W Grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Ostrowa Wlkp. - Automechanika Rafał Cieluch. Z drugiego miejsca do dalszych gier awansował natomiast zespół Kopcup.pl.

Husaria Auto Format Gniezno – Automechanika Rafał Cieluch 0:3

Automechanika Rafał Cieluch – Kopcup.pl 3:0

Kopcup.pl - Husaria Auto Format Gniezno 6:2

Podobna sytuacja jak Grupie B zaistniała w Grupie C. Po dwóch zwycięstwach z pierwszego miejsca do dalszych gier awansowała drużyna BIS Energetyk. Z jednym zwycięstwem w fazie ćwierćfinałowej znalazł się również zespół Capri Lucca.

Obłaczkowo/KGJ – Bis Energetyk 1:2

Bis Energetyk – Capri Lucca 2:1

Capri Lucca – Obłaczkowo/KGL 7:2

Najbardziej zacięta rywalizacja trwała w Grupie D. Tam wszystko ważyło się do ostatniej minuty meczu zamykającego rozgrywki tej grupy. Ostatecznie okazało się, że wszystkie trzy drużyny mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie. O tym, że do dalszych gier awansowały drużyny Solidarność Gestamp i późniejszy triumfator turnieju - KKF Automobile Konin zadecydował lepszy stosunek bramkowy.

Solidarność Gestamp – Banda Świrów 3:0

Banda Świrów - KKF Automobile Konin 3:1

KKF Automobile Konin – Solidarność Gestamp 3:1

Mecze ćwierćfinałowe

Sodkiewicz Elewacje – Kopcup.pl 1:0

Automechanika Rafał Cieluch – Materiały Budowlane Andrzejewski 4:2

Bis Energetyk - KKF Automobile Konin 0:3

Solidarność Gestamp – Capri Lucca 1:5

Mecze półfinałowe

Sodkiewicz Elewacje - Automechanika Rafał Cieluch 0:3

KKF Automobile Konin – Capri Lucca 2:1

Mecz o 3. miejsce

Sodkiewicz Elewacje – Capri Lucca 1:1 (10:11 k)

Finał

Automechanika Rafał Cieluch – KKF Automobile Konin 0:1

Po zakończeniu turnieju oprócz nagród dla drużyn przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Kucharskiego (Automechanika Rafał Cieluch), a najlepszym bramkarzem Mateusza Cielucha z tej samej drużyny. Mino króla strzelców turnieju przypadło natomiast Igorowi Zielińskiemu (Materiały Budowlane Andrzejewski).

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10 miesięcy temu 0