Drugie miejsce siatkarek UKS Olimp w licznie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Środzie Wlkp.

Zawodniczki uczęszczające na co dzień do drugiej klasy sportowej o profilu piłki siatkowej w SSP nr 6 we Wrześni odniosły duży sukces podczas startu w ogólnopolskim turnieju w Środzie Wlkp. Wrześnianki zajęły drugie miejsce w stawce szesnastu drużyn.

siatkówka 26 dni temu 0

XXVII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej rozegrano w dniach 11-12 listopada 2017 r. w Środzie Wlkp. Zawodniczki UKS Olimp przy SSP nr 6 we Wrześni stanęły do rywalizacji z 16 zespołami z całej Polski. W pierwszej fazie turnieju zgłoszone drużyny podzielono na cztery grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Wrześnianki w swojej grupie wygrały wszystkie mecze, pokonały po 2:0 UKS Śmigiel, Kadrę Wielkopolski I i Ares Nową Sól. W grupie ćwierćfinałowej reprezentantki UKS Olimp w stosunku 2:0 wgrały z Libero Banie i drużyną z Szamotuł, pokonując także 2:1 Pomorzanina Szczecin.

W meczu półfinałowym, po bardzo dobrej grze całego zespołu, nasze siatkarki pokonały 2:0 UKS Piątkę Turek. Mecz o główne trofeum turnieju z rówieśniczkami z Nadarzyna okazał się bardzo wyrównany tylko w pierwszym secie do stanu 13:9 dla wrześnianek. Późniejsza seria błędów podopiecznych Przemysława Motyla w przyjęciu i nieskończone akcje spowodowały przegranie partii 17:25. Drugi set został również przegrany przez UKS Olimp w stosunku 14:25.

Nagrodą drużynową za zajęcie drugiego miejsca w turnieju okazały się medale i okazały puchar. Wyróżnienie indywidualne dla najlepszej przyjmującej turnieju odebrała natomiast Karina Szymaniak.

Zespół UKS Olimp Września zagrał w składzie: Michalina Rakowska, Maria Marciniak, Olga Reszelewska, Karina Szymaniak, Wiktoria Nowak, Klaudia Zehner, Klaudia Nowicka, Marcelina Izydorek, Anita Sobaszkiewicz, Weronika Wizła