Drugi ekstremalny bieg po torze motocrossowym w Opatówku rozstrzygnięty, zwycięzcą okazał się reprezentant Witkowa (galeria)

Po raz drugi już na terenie toru motocrossowego Magiera w Opatówku klub Active Nekla przeprowadził bieg podczas, którego zawodnicy musieli się zmierzyć z mnóstwem podbiegów i zbiegów. Trudną trasę najszybciej pokonał reprezentant Witkowa.

lekkoatletyka 4 miesiące temu 0

Bieg Cross Run Active Nekla przeprowadzono w niedzielę, 6 sierpnia. Chociaż organizatorzy przygotowani byli na udział 200 biegaczy na starcie stanęło ich 57, z czego 55 bardzo trudną trasę ukończyło. Do przebiegnięcia było pięć okrążeń toru motocrossowego, które stanowiło długość ok. 6,5 km. Wśród mężczyzn żadnych szans przeciwnikom nie dał Patryk Sobczyk z Witkowa, który prowadził praktycznie od startu do mety. Tuż za nim przybiegł reprezentujący Piłę Miłosz Czechowicz. Na trzeciej pozycji uplasował się najlepszy z miejscowych, reprezentant Białężyc – Roman Kłosowski. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Natalia Janik (Poznań), która przybiegła przed Wioletą Florkiewicz (Gniezno) i Wiolettą Sobczyk (Witkowo).

Dodatkowo podczas biegu przeprowadzono klasyfikację II Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Crossie. Wśród mężczyzn zwyciężył Roman Kłosowski (Białężyce) przed Jackiem Karbowiakiem (Września) i Krystianem Pawłowskim (Chwalibogowo). W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Żaneta Obara (Nekla) przed Moniką Kaźmierczak (Września) i Dominiką Staszak-Nowicką (Września).