Dreszczowiec w wydaniu pomarańczowych. Zwycięstwo rzutem na taśmę

W sobotni wieczór siatkarze APP Krispol pokonali po pięciu setach rywali z Krakowa. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrano zaczynającego mecz w kwadracie Filipa Frankowskiego.

siatkówka 20:53 29-02-20200 4
Kibice jak zwykle zgotowali solidny doping

W pierwszym secie pomarańczowi mylili się z lewego skrzydła, mylili się z prawego. Krakowianie dodali kilka punktów zagrywką i inauguracyjna partia padłą ich łupem.

W pierwszym secie wchodziły nam nawet kiwki oburącz przez plecy zza linii bocznej jaką zademonstrował goniący za piłką Karol Jankiewicz

Już w pierwszej odsłonie trener Marian Kardas zmienił parę rozgrywający-atakujący, a na parkiecie w miejsce Mateusza Jóźwika pojawił się też Filip Frankowski. Roszady w składzie zaczęły przynosić efekty w drugiej partii, choć to goście pierwsi otrzymali piłkę setową. Blok Tomasza Narowskiego na Patryku Łabie odwrócił sytuację i w efekcie wrześnianie wyrównali.

W trzecie partii nasi siatkarze poszli za ciosem. Gdy Jan Tomczak założył blok rywalom i wyprowadził nas na czteropunktowe prowadzenie (17:13), stało się jasne, że wygranej w tym secie już nie oddamy.

Łukasz Kalinowski notuje dobry okres w swoich występach w barwach APP Krispol

Oddaliśmy za to w czwartym, przygrywając od samego początku i w żadnym momencie nie mogąc złapać kontaktu punktowego.

Od dwóch punktach meczowych miał zadecydować tajbrek. W piątej partii to pomarańczowi byli tuż przed akademikami. W końcówce o losach meczów zaważyły blok pary Tomasz Narowski – Lukasz Kalinowski oraz as Filipa Frankowskiego. Wrześnianie wygrali i utrzymali czwarte miejsce w tabeli I ligi.