Dodatkowe pieniądze dla gminy Kołaczkowo na budowę dróg dojazdowych do pól

Gmina Kołaczkowo otrzymała dodatkowo 97,5 tys. zł wsparcia z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na budowę dróg dojazdowych do pól.

samorząd 16:28 18-07-20190 0

Kołaczkowski samorząd znalazł się w grupie 105 gmin, które otrzymały dodatkowe fundusze z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wsparcie otrzymały także gmina Września i Miłosław.

Przyznana kwota 97,5 tys. zł zostanie przeznaczona prawdopodobnie na utwardzenie drogi między Żydowem a Grabowem Królewskim.

- Rozbudowa oraz inwestycje w drogi jest niezwykle ważna dla całej okolicy, do której pomoc trafia. Podniesione zostaje bezpieczeństwo użytkowników, a wielu mieszkańców i rolników może bez trudu dotrzeć do oddalonych od głównych tras komunikacyjnych miejsc i pól, gdzie często deszczowa aura oraz nieustabilizowane podłoże drogi utrudniały poruszanie się – mówi nam Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

- Rolnicy unowocześniając swoje gospodarstwa, korzystają z coraz większego sprzętu, do którego przemieszczania się wiele lokalnych dróg oraz dojazdów do działek nie jest przystosowanych. Stąd potrzeba rozbudowy i adaptacji dróg do aktualnych potrzeb rolników i mieszkańców – dodaje samorządowiec.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:28 18-07-2019