Dobry wynik sztafety Gimnazjum nr 2

Na Hipodromie Wola w Poznaniu rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szóstą lokatę wywalczyła sztafet chłopców Gimnazjum nr 2 we Wrześni.

lekkoatletyka 10 miesięcy temu 0

Zawody, w których udział wzięło ponad 2200 biegaczy, drużynowych mistrzów z powiatów Wielkopolski, przeprowadzono we wtorek, 11 października. Startujący w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady biegacze musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi – niską temperaturą powietrza i przenikliwym wiatrem.

Wśród reprezentantów naszego powiatu najlepiej spisała się sztafeta chłopców Gimnazjum nr 2 we Wrześni, która w stawce 37 drużyn uplasowała się na 6 miejscu. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 we Wrześni spisały się nieco gorzej, ale i tak zajęły wysokie 14 miejsce w stawce 37 drużyn.

W kategorii Szkół Podstawowych zespół dziewcząt z SSP nr 1 Września zajął 32 lokatę w stawce 39 sztafet, a chłopcy reprezentujący SSP w Kaczanowie zakończyli bieg na 35 miejscu.

Sztafeta chłopców Gimnazjum nr 2 wystąpiła w składzie: Jakub Urbaniak, Patryk Ligocki, Michał Wawrzyniak, Dawid Krukowski, Kamil Kwapinski, Dominik Pruchnik, Stanisław Krus, Aleksander Hyżorek, Krystian Natkowski, Mikołaj Bartkowiak

Sztafeta dziewcząt Gimnazjum nr 2 wystąpiła w składzie: Marika Majewska, Marcelina Izydorek, Michalina Rakowska, Karina Szymaniak, Zuzanna Klamerek, Joanna Czerniejewska, Iga Sroka, Martyna Dutkiewicz, Weronika Makowska, Laura Plewińska