Dobre schronisko to puste schronisko

Jakie warunki mają psy we wrzesińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt? Brud, mokro, psy siedzą w przesiąkniętej swoimi odchodami słomie. Wstyd. Warunki tragiczne.

Moim zdaniem 09:41 20-03-20203 11

 A w takich warunkach o choroby nietrudno, szczególnie śmiertelną dla szczeniąt parwowirozę. Obserwuję działające w gminie stowarzyszenie Psi-jaciel. I jakoś mi się wydaje, że naiwnie nadal ono wierzy, że władze Wrześni w końcu o te zwierzęta w schronisku się zatroszczą. 

A tam – nic się nie poprawia. W tym roku budżetowym radni obniżyli kwotę przyznaną na prowadzenie schroniska. Swoją drogą – ciekawe, jak te pieniądze są rozdysponowywane i jakie szczegółowe koszty schronisko ponosi. Parę lat temu jako Czysta Nekla Stowarzyszenie Ekologiczne przeprowadzaliśmy monitoring spółki komunalnej prowadzącej schronisko we Wrześni. 

Czas to działanie powtórzyć i sprawdzić, jak środki są wydatkowane oraz czy nie można ich zagospodarować efektywniej. Składamy wniosek o informację publiczną dotyczącą szczegółowego budżetu schroniska. Dobre schronisko to puste schronisko. Byłoby to dobre dla zwierząt, ale także dla podatników. 

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:41 20-03-2020