Do Wrześni popłyną kolejne miliony dolarów z Indii. Modły nad kamieniem węgielnym nowej fabryki Flex Films

W czwartek 2 sierpnia we Wrześni odbyła się nietypowa uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki firmy Flex Films Europa, kontynentalnego przedstawiciela hinduskiego koncernu Uflex.

gospodarka 16:38 02-08-20180 47

Wydarzenie miało charakter religijny. W uroczystości wzięli udział tradycyjnie ubrani hinduscy duchowni, szefowie firmy Flex wraz rodzinami oraz lokalni samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych. Uczestnicy uroczystości modlili się o powodzenie planowanej inwestycji, składając ofiary z pożywienia i kwiatów.

We Wrześni powstanie druga fabryka pod szyldem Flex, która będzie produkować folię do opakowań spożywczych z wydajnością do 50 tys. ton rocznie. Przypomnijmy, że pierwszy zakład został otwarty w 2012 roku. Inwestycja była warta 90 mln dolarów. Obecnie pracuje tam kilkaset osób, z czego zdecydowaną większość stanowią Polacy. Nieliczni Hindusi znajdują się w kadrze zarządzającej.

Najnowszą inwestycję rok temu na łamach anglojęzycznej branżowej prasy zapowiadał Sundeep Saksena, szef spółki Flex Films Europa. S. Saksena wyjaśnił też dlaczego pierwotny wybór europejskiej lokalizacji padł akurat na Polskę i Wrześnię:

– Polska to łącznik między Wschodnią i Zachodnią Europą. To jedyny kraj w Unii Europejskiej, który graniczy z siedmioma innymi państwami. Z kolei Września ma doskonałe położenie, znajduje się blisko autostrady, węzła kolejowego i międzynarodowego lotniska. Jednak najważniejsze było dla nas to, że polscy pracownicy przejawiają się wysokim zaangażowaniem, profesjonalizmem i szacunkiem dla kultury produktywności.

Więcej informacji o nowej fabryce będzie można znaleźć w przyszłotygodniowym wydaniu „WW”.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:38 02-08-2018