Derby dla Orlika Miłosław. Victoria II rozbita w końcówce niedzielnego pojedynku

Zwycięstwem piłkarzy Orlika Miłosław zakończyły się niedzielne derby z Victorią II Września. Gracze z Miłosławia umocnili się na miejscu w czołówce ligi włączając się do walki o awans.

piłka nożna 4 miesiące temu 0

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na boisku we Wrześni wyglądała nieco sennie. Gracze obu drużyn nie forsowali tempa. W 5. min gola dla rezerw Victorii mógł zdobyć Maciej Szczublewski, który w sytuacji sam na sam z Bartoszem Perą posłał piłkę obok bramki. Chwilę później minimalnie niecelny strzał na bramkę Orlika oddał Dominik Szymański. W 9. min goście z Miłosławia objęli prowadzenie. Piłkę w bramce Victorii uderzeniem z 17. metrów umieścił Łukasz Sieczkarek korzystając z tego, że wrzesińscy obrońcy zbyt krótko wybili piłkę dośrodkowaną w ich pole karne. W odpowiedzi piłkę minimalnie obok słupka bramki Orlika po uderzeniu z dystansu posłał Szczublewski. W 23. min wrześnianie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z rąk wypuścił Pera, co pozwoliło Dawidowi Szymańskiemu umieścić ją w bramce z bliska. W dalszym fragmencie gry stroną bardziej aktywną byli gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. W 40. min kolejnej szansy bramkowej nie udało się wykorzystać Szczublewskiemu.

Pierwsze minuty po przerwie należały do Victorii. Po dośrodkowaniu Brajana Wojciechowicza z rzutu wolnego Pera z najwyższym trudem wygarnął piłkę z linii bramowej. Chwilę później po świetnym podaniu Dominika Szymańskiego Łukasz Kirkiewicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Orlika. W 63. min miłosławianie objęli prowadzenie. Znakomitym uderzeniem obok muru z rzutu wolnego z 30. metrów popisał się Gracjan Siwiak. Od tego momentu gospodarze jakby przygaśli. W 67. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przy biernej postawie obrońców Victorii, trzecią bramkę dla Orlika zdobył Damian Szwat. Pięć minut później po dograniu Łukasza Nowaka na 11. metr egzekucji powinien dokonać Sieczkarek. Napastnik Orlika długo był jeszcze po tym zdziwiony jak w tej sytuacji mógł spudłować. Ostatnim akcentem ofensywnym wrześnian było znakomite uderzenie Wojciechowicza z dystansu. W tym momencie popisał się jednak Pera wygarniając futbolówkę spod poprzeczki. Gol stanowiący o końcowym zwycięstwie Orlika 4:1 padł w 90. min. Jego autorem po indywidualnej akcji w polu karnym Victorii był Szymon Walkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Zielonka, Bonalski, Zdunek, Wawrzyniak – Szczublewski (46. Wojciechowicz), Grabarek, Til (46. Cichoński), Dawid Szymański (74. Yarovyi), Kirkiewicz (73. Jagodziński) – Dominik Szymański (55. Drop)

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Kuźniarek (46. Graczyk), M. Kolecki, Pętkowski, Myszkiewicz (82. K. Kolecki) – Nowak, Siwiak, Ptasznik, Szwat (70. Szafrański) – Wielgosik (60. Walkowiak) – Sieczkarek (87. Jeżykiewicz)

Klasa A, Victoria II Września – Orlik Miłosław 1:4 (1:1)