Dawid ograł Goliata. Młodzi piłkarzy szkoły w Kaczanowie pokonali wrzesińskiego potentata

Do wielkiej niespodzianki doszło w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. Równych sobie nie miała szkoła z Kaczanowa.

piłka nożna 12:45 20-04-20170 0

Do mistrzostw rozgrywanych na orliku przy Kościuszki zgłosiło się aż siedem szkół. Podzielono je na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Do strefy medalowej awansowały cztery zespoły, dwa miejskie i dwa wiejskie.

Już w pierwszym półfinale doszło do sporej niespodzianki. Uczniowie małej szkoły w Kaczanowie ograli 2:0 uczniów szkolnego molocha – SSP nr 1 Września. W drugim półfinale obyło się bez sensacji, faworyzowana reprezentacja SSP nr 2 Września 3:1 ograła chłopców z Grzybowa.

W meczu o trzecie miejsce mile zaskoczyli grzybowianie, odsyłając rówieśników z „jedynki” do domu bez medali. Zacięty mecz wygrali 3:2.

Jeżeli wynik tego pojedynku był niespodzianką, to w finale doszło do wielkiej sensacji. Od lat nieschodzący z pierwszego stopnia podium zespół „dwójki” musiał uznać wyższość młodych piłkarzy z Kaczanowa. Złotą bramkę dla podopiecznych Krzysztofa Regulskiego zdobył Hubert Kajdan. Oba zespoły awansowały do finału powiatowego, gdzie Janusz Hofman, mocno rozczarowany trener piłkarzy SSP nr 2, zapowiada srogi rewanż.

Mistrzowski skład SSP Kaczanowo: Michał Krotoszyński, Mateusz Krukowski, Hubert Kajdan, Kamil Urbaniak, Jakub Rozmiarek, Sebastian Roszyk, Damian Knasiewicz, Nicole Zellmer, Mateusz Ludwig, Kornel Wawrzyniak. 

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

12:45 20-04-2017