Czwarta próba sprzedaży „budynku żołnierskiego”

Wrzesińskie starostwo ogłosiło przetarg na sprzedaż tzw. budynku żołnierskiego, który znajduje się przy ul. Kościuszki we Wrześni.

gospodarka 7 miesięcy temu 20

Przetarg ustny odbędzie się 15 stycznia. Cena wywoławcza została ustalona na 2 757 000 zł. Powierzchnia działki to 0,4514 ha, a budynku 4439 m2. Budynek może być przeznaczony pod zabudowę usługowo-handlową i produkcyjną.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Wrzesińskiego nie aż tak dawno wystąpił z wnioskiem do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wyrażenie zgody na wykonanie prac rozbiórkowych budynku. Wszystko dlatego, że dotychczasowe próby sprzedaży budynku się nie powiodły. Na rozbiórkę bloku żołnierskiego nie wyraził jednak zgody Wielkopolski Konserwator Zabytków. 

- Budynek ten, mimo że nie jest zabytkiem, położony jest w strefie ochrony konserwatora i każda zmiana w strukturze zewnętrznej budynku wymaga jego zgody. Wobec odmowy wyrażenia zgody na rozbiórkę – od takiego zamysłu już dawno odstąpiono - zapewniali w połowie lipce ubiegłego roku urzędnicy starostwa.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

7 miesięcy temu 20