Czwarta próba sprzedaży „budynku żołnierskiego”

Wrzesińskie starostwo ogłosiło przetarg na sprzedaż tzw. budynku żołnierskiego, który znajduje się przy ul. Kościuszki we Wrześni.

gospodarka 10 miesięcy temu 20

Przetarg ustny odbędzie się 15 stycznia. Cena wywoławcza została ustalona na 2 757 000 zł. Powierzchnia działki to 0,4514 ha, a budynku 4439 m2. Budynek może być przeznaczony pod zabudowę usługowo-handlową i produkcyjną.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Wrzesińskiego nie aż tak dawno wystąpił z wnioskiem do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wyrażenie zgody na wykonanie prac rozbiórkowych budynku. Wszystko dlatego, że dotychczasowe próby sprzedaży budynku się nie powiodły. Na rozbiórkę bloku żołnierskiego nie wyraził jednak zgody Wielkopolski Konserwator Zabytków. 

- Budynek ten, mimo że nie jest zabytkiem, położony jest w strefie ochrony konserwatora i każda zmiana w strukturze zewnętrznej budynku wymaga jego zgody. Wobec odmowy wyrażenia zgody na rozbiórkę – od takiego zamysłu już dawno odstąpiono - zapewniali w połowie lipce ubiegłego roku urzędnicy starostwa.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10 miesięcy temu 20