Cudownie ocaleni. Gol na wagę zwycięstwa zdobyty przez Wartę w ostatniej akcji meczu (galeria)

Pojedynek Warty z Orłami Huta Łukomska okazał się bardzo zacięty i emocjonujący. Gol stanowiący o końcowym zwycięstwie graczy z Pyzdr padł dosłownie w ostatniej sekundzie meczu.

piłka nożna 5 miesięcy temu 0

Już w początkowym fragmencie gry licznie zgromadzeni kibice byli świadkami zdobycia dwóch goli. Wynik meczu, wykorzystując sytuację sam na sam z Adamem Graczykiem, w 5. min otworzyli goście z Huty Łukomskiej. Dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Łukasz Kruczkowski dograł piłkę na 8. metr do Łukasza Mocha, a ten skierował ją do bramki. Kilka minut później gola dla Warty powinien zdobyć Igor Zieliński, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Orłów. W 21. min miejscowi objęli prowadzenie. Tomasz Majchrzak dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki przyjezdnych skierował Rafał Frontczak. Chwilę po tym pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Orłów przegrał z kolei Jakub Zakrzewicz. W 43. min goście wyrównali wykorzystując sytuację sam na sam z Graczykiem. Jeszcze przed przerwą szansę na zdobycie bramki miał Kruczkowski, ale uderzył piłkę z bliska głową zbyt lekko.

Grę po przerwie lepiej zaczęli przyjezdni. Najpierw Graczyk z najwyższym trudem zdołał obronić piłkę zmierzającą do siatki tuż przy słupku. W 60. min fatalny błąd, podając do napastnika Orłów przy wyprowadzaniu piłki, popełnił Frontczak. Gracz przyjezdnych skorzystał z prezentu popisując się świetnym trafieniem w samo okienko z 18. metrów. Zawodnicy Warty nie potrafili dochodzić do sytuacji strzeleckich w następnym fragmencie gry. Istniała obawa, że mogą ten mecz przegrać. Sytuację uratował w 77. min Majchrzak doprowadzając do remisu 3:3 po niesamowitym uderzeniu z rzutu wolnego z 35. metrów. Kiedy wszyscy byli już pogodzeni z podziałem punktów Warta zdobyła gola na wagę zwycięstwa. Na koniec doliczonego czasu gry piłka wprowadzona na boisko wrzutem z autu przegrana został na druga stronę pola karnego Orłów, a tam Artur Giżewski popisał się świetnym uderzeniem po długim rogu. W tym momencie arbiter zakończył mecz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Graczyk – T. Markiewicz, Frontczak (65. N. Moch), Majchrzak, Garbaciak – Kruczkowski, Domaszczyński, P. Markiewicz (55. Giżewski), Ł. Moch – Zieliński – Zakrzewicz

Klasa A, Warta Pyzdry – Orły Huta Łukomska 4:3 (2:2)