Co zrobić, żeby wakacje marzeń nie zmieniły się w koszmar ? Wiele zależy od nas

Urlop to dla wielu zbawienie. Czas, na który czekamy i zbieramy środki cały rok. Co zrobić, aby mądrze wydać nasze oszczędności i wrócić wypoczętym?

temat tygodnia 11 miesięcy temu 3

Przede wszystkim, nie wyłączać myślenia przed wyjazdem. Po drugie, nie szczędzić. Wybierając najtańszą opcję, może się zdarzyć, że wylądujemy w hotelu widmo albo w miejscu, gdzie diabeł mówi dobranoc. 

Pamiętajmy, jeżeli coś jest za tanie, to najczęściej jest mało realne. Nie zapominajmy również o środkach zabezpieczeń. Nie myśmy, że dodatkowe ubezpieczenie to strata pieniędzy. Wybierajmy sprawdzone biura podróży, w których obsłużą nas procesjonalni touroperatorzy.

Co jednak zrobić, kiedy podjęliśmy wszystkie środki ostrożności, a i tak czujemy się nieusatysfakcjonowani? Czy możemy złożyć reklamację, jeżeli tak, do gdzie i ile mamy na to czasu?

Specjalnie dla Was zebraliśmy te wszystkie informacje. W najbliższym numerze dowiecie się, gdzie najchętniej wyjeżdżają wrześnianie, o czym musimy pamiętać, jadąc na zagraniczną wycieczkę, a także w jakich krajach obowiązuje karta NFZ.

Ankieta

Z jakimi nieprzyjemnościami na urlopie spotkałaś/spotkałeś się osobiście?

Thumb barelkowska   1

Karolina Barełkowska

11 miesięcy temu 3