Chwilo, trwaj! APP Krispol cały w skowronkach na podsumowaniu sezonu

Zawodnicy i działacze klubu APP Krispol Września w świetnych humorach podsumowali udany, zakończony właśnie siatkarski sezon.

siatkówka 15:27 25-04-20191 1

Wydarzyło się to dzisiaj (25 kwietnia) na konferencji we wrzesińskim ratuszu. Przypomnijmy, że pomarańczowi po burzliwym sezonie zajęli 3. miejsce w I lidze siatkówki. To powtórzenie sukcesu sprzed roku.

Stół konferencyjny

– Zawsze trudniej coś powtórzyć, niż osiągnąć po raz pierwszy. To wielki sukces trenera, zawodników i zarządu, a także sponsorów i samorządów które nas wspierają – mówił Stefan Tomczak, członek zarządu powiatu, który prowadził konferencję.

S. Tomczak

Lokalne samorządy przychylne siatkówce reprezentowali ich szefowie, czyli burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny oraz starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

– Cieszę się, że udało się osiągnąć ten sukces wbrew tzw. znawcom, którzy wieszczyli walkę o utrzymanie w lidze – stwierdził T. Kałużny.

Od lewej: wiceburmistrz Artur Mokracki, burmistrz Kałużny, starosta Jaśniewicz i Stanisław Mendyka, prezes firmy APP

– We wrześniu będzie już gotowa nowa hala przy ul. Wojska Polskiego. Mam nadzieję, że APP Krispol będzie tam dalej wygrywał – mówił D. Jaśniewicz.

Podczas konferencji oficjalnie podpisano nową umowę z trenerem Marianem Kardasem na kolejne dwa lata.

– Dziękuję za zaufanie. Nie chcę składać dzisiaj konkretnych deklaracji, ale na pewno czeka nas ciężkie zadanie, aby jeszcze raz co najmniej powtórzyć ten sukces – przyznał M. Kardas.

Trener nie omieszkał pochwalić swoich pracodawców. – Września to fajne miasto, a APP Krispol to bardzo solidny klub. Życzyłbym wszystkim trenerom i zawodnikom, aby mieli taki komfort pracy, jak my tutaj.

Umowę z trenerem podpisał prezes Robert Wardak (z lewej) i członek zarządu Mariusz Sybilski

– Umowa z trenerem Kardasem będzie dalej przedłużana, jeśli uda nam się dobrze przygotować do walki o PlusLigę – zapowiedział Robert Wardak, prezes klubu APP Krispol Września.

R. Wardak zdradził jeszcze, że toczą się zaawansowane rozmowy z zawodnikami, którzy mają być wzmocnieniem dla zespołu.

R. Wardak

– Rozmawiamy już od gwizdka kończącego mecz o brązowy medal. Pewne propozycje już zostały złożone, w najbliższych dniach wiele rzeczy się wyjaśni. Gdy tylko podpiszemy umowy, poinformujemy o tym na naszej stronie – skwitował prezes.

Na konferencji nie zabrakło też paru łyków statystyki. APP Krispol zagrał w minionym sezonie 36 meczów (łącznie z fazą play-off), wygrywając 23. W tym czasie wrzesiński zespół gościł 11 godzin na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej, generując tzw. wartość medialnej ekspozycji dla Wrześni w wysokości 435 tys. zł. Zarząd pochwalił się również, że APP Krispol zajmuje 2. miejsce w I lidze pod względem liczby własnych widzów na meczach. Średnio wynosi ona ponad 500 osób.

Zawodnicy na konferencji

Zwieńczeniem świętowania będą pokazowe mecze zespołu z zarządem i sztabem szkoleniowym klubu oraz z SPS Konspol Słupca. Pierwszy odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w hali SSP 6 we Wrześni, a drugi – jutro o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.

Puchar z 3. miejsce w sezonie 2018/2019 I ligi siatkarskiej mężczyzn 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:27 25-04-2019