Chór Bel Coro tryumfuje w Hiszpanii

Podwójny brąz przywiezie wrzesiński chór Bel Coro z Lloret de Mar. Odbyła się tam już dziewiąta edycja Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa.

kultura 20:36 14-09-20191 1

W hiszpańskim festiwalu wzięły udział 22 chóry z całej Europy. Chwilę temu odbyła się finałowa gala konkursu. Chórzyści z Wrześni donoszą: wielka radość i feta!

Chór Bel Coro to dawny chór parafialny z parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi we Wrześni. Jego dyrygentem jest Przemysław Piechocki. 

– Co roku konkurs przyciąga rzesze chórzystów z różnych państw, np. Francji, Włoch, Rosji, Finlandii, Filipin czy Wysp Owczych. Poprzeczka jest bardzo wysoko, ponieważ w naszej kategorii biorą udział m.in. chóry akademickie, doświadczone już w tego typu imprezach i wielokrotnie nagradzane. Nasz chór bierze udział w dwóch kategoriach festiwalu: muzyka sakralna oraz folklor. Podczas wyjazdu będziemy mieli również okazje zwiedzić najważniejsze punkty turystyczne Barcelony i okolic. Jednak jedziemy tam tak naprawdę po to, aby poczuć atmosferę festiwalu i grupowych koncertów, poznać „chóralną kulturę” innych krajów i przede wszystkim – dobrze się bawić – jak zawsze w naszym chórze – pisała przed wyjazdem jedna z chórzystek, Katarzyna Kurpik-Piechocka. 

W obu kategoriach, w których wystartowali chórzyści z Bel Coro, czyli zarówno w folklorze, jak i muzyki sakralnej, wrześnianie zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

20:36 14-09-2019