Chciały okraść starszą panią. Wpadły na gorącym uczynku

Dwie kobiety pod pozorem sprawdzenia wody chciały okraść wrześniankę. Cel by osiągnęły, gdyby nie policjant.

na sygnale 9 miesięcy temu 5

Do zdarzenia doszło 8 września. Policjant z pionu kryminalnego w czasie służby zauważył, że do klatki jednego z bloków przy ul. Szkolnej we Wrześni próbują wejść dwie kobiety. Po pewnym czasie im się to udaje. Jedna z kobiet pod pretekstem zbadania jakości wody weszła do mieszkania starszej pani. Druga została na korytarzu.

– Policjant wszedł do klatki za kobietami. Usłyszał rozmowę z właścicielką mieszkania. Zorientował się, że to próba dokonania kradzieży, oszustwa. Kobietę, która stała na korytarzu zapytał co robi. W odpowiedzi usłyszał, że czeka ona na kolegę. Kiedy weszli do mieszkania druga pani była z lokatorką w łazience – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Kobiety – w wielu 24 i 36 lat - wpadły na gorącym uczynku. Okazało się, że obie są mieszkankami powiatu poznańskiego. Noc z piątku na sobotę spędziły w areszcie. Wśród postawionych zarzutów znalazł się również ten dotyczący zdarzenia z 5 września. Przypomnijmy, że wówczas okradziona została 77-letnia mieszkanka bloku przy ul. Batorego. Kobiecie skradziono 700 zł.

Policja przestrzega mieszkańców, w szczególności osoby starsze, przed wpuszczaniem obcych do swoich domów i mieszkań.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

9 miesięcy temu 5