Cenna wygrana rezerw Victorii. Wrześnianie odrabiają stratę do lidera

Zwycięstwo nad Orłami Huta Łukomska graczom rezerw Victorii nie przyszło łatwo. Losy meczu rozstrzygnięte zostały po przerwie w czasie gry wrześnian w osłabieniu.

piłka nożna 17:37 16-04-20190 0

Mecz rozegrano na boisku w Zagórowie. Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana, zakończyła się bezbramkowym remisem. Wrześnianie trzykrotnie mogli pokusić się o zdobycie gola. Uderzający z boku pola karnego Sebastian Knop posłał piłkę nieznacznie obok bramki Orłów. Potem bramkarz Huty Łukomskiej zdołał wyłapać futbolówkę uderzoną z linii pola karnego przez Gracjana Siwiaka. W ostatniej z szans piłkę z linii bramkowej po strzale Dawida Szymańskiego wybić zdołał obrońca gospodarzy.

Drugą połowę wrześnianie grali z wiatrem i to okazało się bardzo pomocne. W 60. min rezerwy Victorii objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu rożnego gracz Orłów stał się autorem trafienia samobójczego. Miejscowi natychmiast rzucili się do odrabiania strat będąc bliscy tego już dwie minuty później. W sytuacji sam na sam z bramkarzem wrześnian znalazł się gracz Orłów. Interweniujący przed polem karnym Dawid Rudnicki dopuścił się zagrania ręką za co ukarany został czerwoną kartką i usunięty z boiska. Z musu w bramce zastąpić musiał go grający na co dzień w linii obronnej Nikodem Til. Będący w przewadze zawodnika gospodarze zmusili wrześnian do gry w obronie i prób wyprowadzania kontry. Til już w pierwszej swojej interwencji w bramce uratował swój zespół przed utratą gola. Po kontrze przeprowadzonej w 83. min Szymański wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Orłów podwyższając na 2:0. Gol stanowiący o wysokim zwycięstwie wrześnian padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Piłkę w siatce Orłów po uderzeniu jej z rzutu wolnego z 18. metrów umieścił Siwiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Rudnicki – Jędraszak, Wawrzyniak, Zdunek, Kiełpiński – Knop, Dawid Szymański, Radziejewski, Śniegowski – Siwiak – Klamecki-Cichy (62. Til)

Klasa A, Orły Huta Łukomska – Victoria II Września 0:3 (0:0)

17:37 16-04-2019