Było głośno i radośnie - Wystrzałowe Pyzdry 2019 za nami

W minioną sobotę na rynku miejskim w Pyzdrach zgromadziły się tłumy mieszkańców oraz gości, aby uczestniczyć w największej w tym roku imprezie plenerowej w okolicy.

aktualności 14:44 21-07-20192 8

Tradycyjnie zaczęło się od rekonstrukcji historycznej, w której udział wzięły grupy Konfraternia Pyzdrska oraz oraz Sarmackie Dziedzictwo z Bydgoszczy.

Sarmackie Dziedzictwo 
 Konfraternia Pyzdrska

Nie lada atrakcją tegorocznej imprezy był pokaz sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. Żołnierze pokazali m.in. jedną z najpotężniejszych broni polskiej armii – armatohaubicę KRAB.

Pamiątkowe zdjęcia na tle armatohaubicy KRAB 
Z okazji zrobienia zdjęcia skorzystał też burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski

W czasie kiedy to najmłodsi korzystali z dmuchanych zamków, a starsi z bogato wystawionych stoisk gastronomicznych, dużo działo się na scenie. Na początek przed publicznością wystąpiła Pyzdrska Orkiestra Dęta oraz zespół Grająca Szafa.

Pyzdrska Orkiestra Dęta pod batutą Łukasza Rogalskiego
Grająca Szafa 
Gwiazda wieczoru zespół Piersi

Jednak największą widownię zgromadził koncerty zespołu Piersi. Koncert rozpoczął się od mocnego kawałka „Bałkanica". Utwór ten rozruszał zgromadzoną na rynku publikę. Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków i zabawą taneczną.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

14:44 21-07-2019