Bursa Międzyszkolna rozpocznie działalność 1 września, ale budują już następną

Na początku nowego roku szkolnego rozpocznie działalność nowa placówka oświatowa powiatu – Bursa Międzyszkolna.

oświata 09:00 20-07-20196 9

Powiat wrzesiński powołał bursę w maju br. Wyremontowany obiekt przy ul. Słowackiego ma służyć młodzieży spoza Wrześni, która zamierza uczyć się w szkołach i placówkach zarządzanych przez tutejsze starostwo powiatowe. Nowo utworzona bursa została włączona w struktury Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni i obecnie znajduje się pod zwierzchnością jego dyrektora Marka Dyby. Ma on współpracować w tym względzie z Tomaszem Mackiewiczem, dyrektorem Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

Bursa -widok od ulicy Wojska Polskiego

– Jak sama nazwa wskazuje, obiekt będzie służył uczniom ze szkół, które podlegają powiatowi. Jeżeli będą wolne miejsca, z obiektu będą mogły korzystać osoby, które w weekendy będą uczestniczyć w kursach i szkoleniach prowadzonych przez CBiRNT w Grzymysławicach – wyjaśnia Stefan Tomczak, członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Nabór do bursy rozpocznie się lada dzień – zaplanowano go po zakończeniu naboru do szkół średnich po 16 lipca. Na razie o miejsca w naszych szkołach ubiega się 252 uczniów spoza powiatu wrzesińskiego. Ta liczba jest obecnie weryfikowana i może się zmienić, więc nabór nie został ogłoszony. W bursie jest 40 miejsc. Rekrutacja będzie odbywała się w dwóch etapach – odrębnie dla kandydatów pełnoletnich i niepełnoletnich. W pierwszym etapie do punktacji będzie brana pod uwagę np. wielodzietność rodziny, niepełnosprawność, miejsce zamieszkanie kandydata. W drugim – przy równej liczbie punktów kandydatów będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Budowa nowej bursy przy ul.Wojska Polskiego

Symboliczna opłata ma wynosić 20 zł miesięcznie od osoby. W przyszłości Bursa Międzyszkolna ma być poszerzona o budowaną właśnie bursę przy ul. Wojska Polskie i prawdopodobnie internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:00 20-07-2019