Burmistrz Miłosławia wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom

Po raz pierwszy na terenie gminy Miłosław uczniowie szkół otrzymali stypendia burmistrza za wysokie wyniki w nauce oraz nagrody za osiągnięcia w konkursach i na polu sportowym.

Audycje WW Radio 23:19 18-06-20190 8

Wręczenie wyróżnień odbyło się 18 czerwca w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Miłosławiu/Bugaju. W sumie otrzymało je blisko 120 osób.

– Jestem dumny, że w naszej gminie aż tylu młodych ludzi otrzyma stypendium. Deklaruję, że w latach następnych program stypendialny będzie rozwijany i kontynuowany – mówił burmistrz Hubert Gruszczyński.

Stypendia wręczał m.in. burmistrz Huber Gruszczyński

Przypomnijmy, że stypendia mogli otrzymać sportowcy oraz uczniowie gminnych szkół, którzy na świadectwie uzyskali ocenę co najmniej 5,21. Mogli otrzymać je też finaliści lub laureaci konkursu bądź olimpiady przynajmniej na szczeblu wojewódzkim. W uchwale zastrzeżono jednak, że taka osoba musi mieć średnią co najmniej 4,5.

Dodajmy, że wtorkową uroczystość uświetniły występy uczniów: Joachima Marciniaka, Oliwii Przewoźnej, Roberta Wojciechowskiego i Julii Kindela.

Stypendia otrzymali

Szkoła Podstawowa w Czeszewie:

Mateusz Przybylski (5,36), Kacper Grzegorczyk (5,27), Marek Zjeżdżałka (5,42), Patrycja Muszkiet (5,25), Michał Stępień (5,67), Bartosz Walkowiak (5,27), Wojciech Jan Pankowski (5,36), Patrycja Anna Sieradzka (5,36), Nikola Martyna Popis (5,55), Joanna Kominek (5,27) i Natalia Dzierla (5,21).

Szkoła Podstawowa w Orzechowie:

Mikołaj Mirkiewicz (5,50), Martyna Bogaczyk (5,22), Pola Adamczyk (5,72), Bartosz Dzierla (5,50), Marcin Dzierla (5,83), Aleksandra Olszowa (5,72), Korneliusz Liwak (5,29), Nicola Gałąska (5,33), Oliwia Prusak (5,33), Kacper Młodzikowski (5,58), Adam Głowala (5,75), Roksana Kominek (5,75), Mateusz Sommerfeld (5,33), Miłosz Antoniewicz (5,45), Kornel Starański (5,91), Michalina Szymendera (5,91), Amelia Adamska (5,73), Jakub Kowalski (5,27), Bartosz Mikołajczak (5,27) i Joachim Marciniak (4,58; laureat konkursów)

Szkoła Podstawowa w Miłosławiu:

Julia Zgolińska (5,22), Marcel Frankowski (5,28), Rozalia Kujawa (5,56), Adam Łyskawa (5,89), Jakub Szternel (5,89), Maja Stefaniak (5,28), Daria Jędraszak (5,28), Julia Grzechowiak (5,33), Klaudia Głuszak (5,44), Kacper Michałowski (5,5), Nikola Kowalska (5,61), Natalia Pawlaczyk (5,67), Zuzanna Kliszkowiak (5,5), Blanka Fret (5,5), Krystian Kraska (5,27), Anna Bimek (5,27), Kacper Wencławek (5,27), Aleksandra Wiktoria Kubiak (5,27), Amelia Dąbek (5,27), Oliwia Maria Cieślińska (5,27), Justyna Sommerfeld (5,36), Oliwia Banaszak (5,36), Kamil Karakulski (5,36), , Kinga Alicja Tyrakowska (5,36), Klaudia Olek (5,45), Oliwier Twardowski (5,45), Mateusz Szwalikowski (5,45), Natalia Barczak (5,45), Marcin Tomaszewski (5,55), Aleksandra Melewska (5,55), Matusz Przybyłowicz (5,64), Olga Jackowiak (5,64), Zofia Winowicz (6,00), Maksymilian Przysiuda (6,0), Anna Lisiecka (5,58), Samanta Koźma (5,58), Robert Wojciechowski (5,58), Piotr Pietryga (5,67) i Tomasz Winowicz (5,83).

Stypendia z Miłosławia otrzymały również następujące osoby: Iga Trawińska (5,83), Patrycja Olichwer (5,83), Natalia Kaczmarek (5,83), Klaudia Warczygłowa (5,92), Julia Rzeźnik (5,25), Oskar Popis (5,25), Izabela Drzewiecka (5,25), Julia Różańska (5,33), Nikola Olsztyńska (5,33), Paulina Korajczyk (5,33), Julia Lasecka (5,33), Kornelia Spychała (5,42), Michalina Mazurkiewicz (5,42), Maja Grzechowiak (5,42), Mikołaj Drożdżyński (5,42), Antoni Kujawa (5,5), Hubert Woźnica (5,5), Krystian Walkowiak (5,27), Natalia Nowakowska (5,27), Miłosz Tomaszewski (5,27), Piotr Jączyński (5,27), Michalina Banaszak (5,27), Nadia Pawlak (5,27), Nikola Kosmala (5,36), Bartosz Kamiński (5,36), Eryk Popis (5,36), Zofia Pawlaczyk (5,36), Mikołaj Fórmaniak (5,36), Maja Bartkowiak (5,36), Marcel Kliszkowiak (5,36), Maja Blaumann (5,45), Krzysztof Woźniak (5,45), Zofia Woźniak (5,55), Lena Środoń (5,55), Zofia Gruszczyńska (5,64), Julia Kindela (5,64), Mateusz Błaszak (5,73), Wiktoria Strzelczyk (5,81), Blanka Szymańska (5,82).

Stypendia sportowe:

Bartosz Kowalski, Maciej Piekarski, Oliwia Surdyk, Julia Piekarska, Bartosz Łuczak, Tobiasz Rychlik, Filip Grzybowski oraz Jeremiasz Klechamer.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

23:19 18-06-2019