Brąz na wyciągnięcie ręki. Pomarańczowi wracają do Wrześni z tarczą

Siatkarze APP Krispol ponownie zdominowali rywala. Po czwartkowym zwycięstwie z Lechią, także w piątek nie dali większych szans gospodarzom. Kropkę nad „i” zechcą postawić we własnej hali w najbliższy wtorek.

siatkówka 20:14 12-04-20190 6

Podopieczni trenera Mariana Kardasa rewelacyjnie zaprezentowali się w Tomaszowie Mazowieckim. Nie zadowolili się jedną wygraną i w pojedynku do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0.

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Wrześnianie szybko zaczęli nadawać ton wydarzeniom. Spokojnie powiększali przewagę, a gdy lechiści przy stanie 13:19 zdobyli dwie kolejne piłki, o czas - dmuchając na zimne - poprosił trener Kardas. W końcówce wkradło się małe rozprężenie (20:23), ale czwarty kolejny set padł łupem pomarańczowych.

Serię przedłużyliśmy do pięciu, choć już tak łatwo to nie przyszło. Przy 8:6 dla gospodarzy nastąpił przełomowy moment partii. Z ośmiu kolejnych piłek wygraliśmy aż siedem (9:13). W końcówce rywale zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu, ale na nic więcej nie było ich stać.

Trzecia odsłona rozstrzygała się dokładnie odwrotnie. Wrześnianie prowadzili 5:3, by z ośmiu kolejnych piłek stracić aż siedem. Pogoń się nie powiodła i nasi siatkarze wyraźnie oddali ostatni fragment partii.

Niemal od początku czwartego seta pomarańczowi prowadzili 2-3 punktami. Gdy w końcówce nasi siatkarze zdobyli czwarty punkt przewagi (22:18), było już wiadomo, że nie pozwolą wyrwać sobie zwycięstwa.