Bezpłatne linie autobusowe do Środy Wielkopolskiej

3 kwietnia darmowa linia autobusu łącząca Środę Wielkp. z Winną Górą zostanie wydłużona i docierać będzie do Miłosławia. Ponadto zmieniony zostanie przebieg trasy autobusu Środa Wlkp. - Krzykosy. Linia obsługiwać będzie także Orzechowo.

aktualności rok temu 2

Z Miłosławia, a dokładnie z placu Wiosny Ludów – w dni robocze – odbywać się będą cztery kursy. Pierwszy o godz. 5.50, a kolejne o 7.07, 16.12 i 17.57.

Natomiast z Orzechowa do Środy Wlkp. (wyjazd z przystanku przy ul. Dworcowej) autobusy będą wyjeżdżać o 6.32 i 16.33.

Wprowadzenie darmowej komunikacji było możliwe dzięki porozumieniu jakie gmina Miłosław zawarła z powiatem średzkim.

– Zawarta umowa z gminą Miłosław jest bardzo korzystna dla obu naszych jednostek samorządowych, a przede wszystkim dla mieszkańców, dla których rozszerzamy ofertę komunikacyjną - mówi starosta średzki Marcin Bednarz. - Liczymy na to, że uczniowie z gminy Miłosław, dzięki wprowadzanym usprawnieniom komunikacyjnym chętnie będą wybierać nasze szkoły, a mieszkańcy częściej odwiedzać średzki powiat.

- Uważam, że linie będą cieszy dużą popularnością mieszkańców. Nie każdy z nas ma samochód, by dotrzeć do Środy Wielkp. Cieszę się, że takie porozumienie udało nam się zawrzeć – kończy Hubert Gruszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Miłosławiu.

Szczegółowy harmonogram odjazdów autobusów z wszystkich przystanków na linii Miłosław- Środa Wlkp i Orzechowo – Środa Wlkp. można znaleźć w aktualnym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

rok temu 2