Bez niespodzianki. Rezerwy Victorii pokonane przez plasującego się w czołówce ligi Lechitę Kłecko

Pierwszą połowę meczu z Lechitą Kłecko piłkarze Victorii II zdecydowanie przespali. Po przerwie wrześnianie zaprezentowali się lepiej, ale było to za mało, by odnieść sukces w pojedynku z czołowym zespołem ligi.

piłka nożna 18:40 10-11-20190 0

Pierwsza połowa niedzielnego meczu przebiegała pod dyktando gości z Kłecka. Przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, posiadali optyczną przewagę, z której niewiele jednak wynikało. Gracze Lechity kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką wrześnian po stałych fragmentach gry. Mający problemy z celnością podań i składnym przechodzeniem do ataku gracze Victorii II wypracowali sobie jedną okazję bramkową w 10. min. Po akcji bokiem boiska piłkę na bramkę gości uderzył Gracjan Siwiak. Mający problemy z obroną bramkarz Lechity sparował futbolówkę przed siebie, ale żadnemu z wrześnian nie udało się wykonać skutecznej dobitki.

Druga część meczu okazała się bardziej wyrównana. Już na jej początku wrześnianie mogli pokusić się o zdobycie gola. W 63. min po składnej akcji Victorii II Dawid Szymański uderzył piłkę z 16. metrów, ale za lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości. Chwilę po tym strzegący bramki Victorii II Marcel Rembowicz z trudem wygarnął spod poprzeczki piłkę uderzoną z dalszej odległości. W 73. min wrześnianie mieli kolejną szansę na zdobycie bramki. Po akcji Adriana Kruszyńskiego piłka trafiła pod nogi Szymańskiego, który uderzając futbolówkę z kilku metrów trafił w obrońcę przyjezdnych. W 80. min gracze Lechity zdobyli gola na wagę meczu wykorzystując rzut karny przyznany im po faulu Roberta Zdunka. Bramkę goście powinni zdobyć już minutę wcześniej, ale ich gracz nie trafił praktycznie do pustej bramki uderzając piłkę z 5. metrów głową. W 85. min napastnik Lechity ograł kilku wrześnian w polu karnym, minął już bramkarza, ale zamiast do pustej bramki trafił w boczną siatkę. Ostatnie minuty meczu wrześnianie grali w osłabieniu, po tym jak z boiska po ujrzeniu drugiej żółtej kartki usunięty został Zdunek.

Victoria II Września zagrała w składzie: Rembowicz – Zdunek, Kmieciak, Czerniak, A. Grabarek – P. Grabarek (66. Klamecki-Cichy) - Siwiak, Cichoński, Kruszyński, Cerbin (86. Staszak) – Dawid Szymański

Klasa okręgowa, Victoria II Września – Lechita Kłecko 0:1 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:40 10-11-2019