Beniaminek zagarnął całą pulę. Pomarańczowi wracają na tarczy

Siatkarze APP Krispol przegrali mecz drugiej kolejki I ligi. W sobotni wieczór ulegli w Strzelcach Opolskich tamtejszej Zaksie 1:3.

siatkówka 20:29 21-09-20190 6

Już w meczu pierwszej kolejki ofensywna gra gospodarzy oparta była na dwóch siatkarzach Kamilu Semeniuku i Grzegorzowie Wójtowiczowi, którzy razem atakowali aż 66 razy! Wrześnianie wiedzieli czego się spodziewać. Taktykę popsuła jednak absencja najlepszego naszego zawodnika w Lublinie Mateusza Jóźwika.

Pomarańczowi źle weszli w mecz. Pierwszy set rozpoczęli od straty czterech punktów (2:6) i trener Marian Kardas szybko zmuszony był brać czas. Gdy w połowie partii APP Krispol przegrywał już sześcioma piłkami, stało się jasne, że ugranie partii będzie niezwykle trudne.

Po asie serwisowym Mateusza Zawalskiego na początku drugiej odsłony wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Niestety, nie poszliśmy za ciosem i to rywale przejęli inicjatywę. Od 14:16 zdobyliśmy jednak trzy piłki i role się odwróciły. W samej końcówce pomarańczowi kontrolowali wydarzenia na boisko, a 25 punkt zdobyli po autowym ataku Wójtowicza.

Trzecią partię rozpoczęliśmy blokiem Adama Lorenca i asem Filipa Frankowskiego. W jej połowie prowadziliśmy trzema punktami (14:11), ale dwa kolejne błędy w ataku Lorenca i Łukasza Kalinowskiego przywróciły status quo. Trzeba było posiłkować się czasem na żądanie. Po autowym ataku Frankowskiego gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które dowieźli do końca.

W czwartym secie długo gra toczyła się według schematu „punkt za punkt”. Na dwa oczka przewagi wyprowadził nas blok Tomasza Narowskiego (9:7). W połowie partii mieliśmy jednak problemy z przebiciem się przez blok rywali. Do końcówki ZAKSA przeszła prowadząc trzema piłkami (21:18), co ostatecznie okazało się wystarczającą przewagą.

ZAKSA Strzelce Opolskie – APP Krispol Września 3:1 (21, -22, 23, 22)

I set: 4:3, 8:4, 12:6, 16:11, 20:14, 25:21

II set: 3:4, 8:7, 12:10, 16:14, 19:20, 22:25

III set: 2:4, 7:8, 10:12, 14:16, 20:18, 25:23

IV set: 4:3, 7:8, 12:11, 16:15, 20:18, 25:22

APP Krispol: Tomczak, Linda, Frankowski, Kalinowski, Narowski, Zawalski, Dzierżyński (libero) oraz Lorenz, Krawiecki, Brzóstowicz