Będzie remont kolejnej ulicy w Miłosławiu!

Mieszkańcy ulicy 11 Listopada w Miłosławiu jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się generalnie wyremontowaną drogą.

samorząd 10 miesięcy temu 5

Przetarg na utwardzenie arterii, która znajduje się na tzw. biedaczkowie odbył się 8 stycznia. Wpłynęło sześć ofert. Najtańszą kwotę zaproponowała firma Kubiaczyk z Kokoszek. Zaproponowana kwota to 1 646 607 zł. Dodajmy, że wartość kosztorysowa inwestycji to prawie 2,4 mln zł.

– Na najbliższej sesji, która odbędzie się 11 stycznia znajdziemy w budżecie dodatkowe pieniądze na remont drogi (póki co zabezpieczono na to zadanie 1,35 mln zł – przyp. red.). Cieszę się, że oferta jest poniżej wartości kosztorysowej, bo to oznacza oszczędności. Nowa droga zostanie utwardzono do końca lipca. Oczywiście komisja konkursowa musi jeszcze zbadać wszystkie oferty ale myślę, że to tylko formalność. Wierzę, że już wkrótce rozpoczną się prace. Mieszkańcy czekali bardzo długo na modernizację drogi – mówi przewodniczący klubu Razem dla Gminy Miłosław Dawid Strzelczyk.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa utwardzanie kostką brukową pięciu ulic na „biedaczkowie”: Legionów, Strajków Szkolnych, Dzieci Miłosławskich, Powstańców Wielkopolskich i Żołnierzy Września. Z kolei na ul. Niepodległości (od ul. Krętej) do 11 Listopada zostanie wylany asfalt. Wspomniane prace zamkną się kwocie 3,23 mln zł.

– W kampanii wyborczej mój klub obiecywał, że utwardzi drogi na osiedlu. Wielu nam wtedy nie wierzyło. Teraz pokazaliśmy im wszystkim, że niemożliwe stało się możliwe – podkreśla z dumą radny D. Strzelczyk.

Ankieta

Czy wierzyłeś, że w tej kadencji samorządu uda się znaleźć pieniądze na utwardzanie dróg na miłosławskim „biedaczkowie”?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10 miesięcy temu 5