Bardzo trudne punkty zdobyte przez piłkarzy Warty Pyzdry w Dobrowie

Wyjazdowy mecz piłkarzy Warty Pyzdry z imienniczką z Dobrowa kosztował ich sporo sił. Pyzdrzanie zdołali utrzymać korzystny wynik mimo naporu gospodarzy w drugiej części gry.

piłka nożna 16:28 26-08-20190 0

Pierwsza połowa meczu okazała się wyrównana. Gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska. Gospodarze dwukrotnie mogli pokusić się o umieszczenie piłki w bramce pyzdrzan. Za pierwszym razem przy próbie lobowania bramkarza piłka uderzona z dalszej odległości trafiła w poprzeczkę. Za drugim razem futbolówka uderzona tuż sprzed linii pola karnego przeszła nieznacznie obok słupka. Jedyny gol tego meczu padł w 44. min. Najpierw po uderzeniu piłki przez Mikołaja Plichtę z dystansu bramkarz miejscowych sparował ją na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Tomasza Majchrzaka z rzutu rożnego Tycjan Markiewicz zgrał futbolówkę do Bartłomiej Sodkiewicz, który po uderzeniu jej głową z 10. metrów trafił do bramki gospodarzy.

Po przerwie gracze Dobrowa rzucili się do odrabiania strat spychając pyzdrzan do obrony. Znakomitej okazji do doprowadzenia do remisu nie wykorzystali w 70. min. Będący w sytuacji sam na sam ze strzegącym bramki Warty Tomaszem Kruszyną napastnik Dobrowa uderzając futbolówkę z 16. metrów posłał ją obok słupka. Po tym jak środkowi obrońcy Warty w 89. min rozminęli się z piłką gracz gospodarzy ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z Kruszyną. Uderzona piłka ponownie przeszła jednak obok bramki. Biorąc pod uwagę wydarzenia po przerwie pyzdrzanie mieli dużo szczęści w tym, że udało im się utrzymać korzystny wynik z pierwszej połowy.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Drozd, T. Markiewicz, Plichta, Garbaciak – Majchrzak (65. P. Markiewicz) – Nikiel (75. N. Moch), Giżewski, Domaszczyński (60. Zieliński), Grzelewski (46. Łuczyk) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Dobrów – Warta Pyzdry 0:1 (0:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:28 26-08-2019