Bardzo mocno osłabiona kadrowo Warta Pyzdry traci punkty w pojedynku z Czarnymi Brzeźno

Wywalczeniem remisu wyjazdowy pojedynek z Czarnymi Brzeźno zakończyli gracze Warty. Pyzdrzanie z różnych powodów zmuszeni byli grać bez kilku podstawowych dotychczas zawodników.

piłka nożna 4 miesiące temu 0

Do przerwy gospodarze mieli dwie szanse na zdobycie gola. Najpierw w 8. min piłka zamiast do bramki Warty trafiła w boczną siatkę. W 36. min Marcin Koperski z najwyższym trudem zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczkę. Gracze z Pyzdr prowadzenie objęli natomiast w 13. min. Po uderzeniu Tomasza Majchrzaka z rzutu wolnego bramkarz Brzeźnia odbił futbolówkę przed siebie, a Jakub Zakrzewicz popisał się skuteczną dobitką z bliska.

W pierwszym okresie gry po przerwie zawodnicy Warty dali się zaskoczyć tracąc dwa kolejne gole w 51. i 54. min. Po rzucie karnym podyktowanym w 56. min za faul na Dawidzie Domaszczyńskim za sprawą trafienia Zakrzewicza pyzdrzanie doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później losy meczu na korzyść Warty mógł przechylić Łukasz Kruczkowski, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem miejscowych. Kiedy w 79. min po podaniu Michała Jarockiego za linię obrony Czarnych Łukasz Moch trafił na 3:2 wydawało się, że komplet punktów powędruje do Pyzdr. Niestety w samej końcówce meczu faulu na wagę rzutu karnego dopuścił się Nikodem Moch, gospodarze skorzystali z szansy doprowadzając do wyrównania.

- Było to trochę dziwny mecz. W pierwszej połowie wyglądało na to, że wszystko jest pod naszą kontrolą. Na początku drugiej części gry daliśmy się zaskoczyć. Potem odrobiliśmy straty wychodząc na prowadzenie 3:2 i powinniśmy obronić ten wynik. Na nasze życzenie mecz zakończył się niestety remisem – oceniał trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Garbaciak, T. Markiewicz, Majchrzak, N. Moch – Kruczkowski, Domaszczyński, P. Markiewicz (70. Twardy), Ł. Moch – Jarocki, Zakrzewicz

Klasa A, Czarni Brzeźno – Warta Pyzdry 3:3 (0:1)