Bardzo aktywny tydzień zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate, wrześnianie z medalami przywiezionymi z Pleszewa i Wągrowca (galeria)

Z powodzenie w dwóch turniejach w minionym tygodniu występowali zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Wrześnianie wywalczyli medalowe pozycje startując zarówno w Pleszewie jak i Wągrowcu.

sporty walki 5 miesięcy temu 0

Klaudiusza Bandulik i Jakub Sworek z powodzeniem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pleszewie. Po bardzo ładnych walkach eliminacyjnych reprezentanci WKK spotkali się w półfinale. Walkę wygrał Bandulik, zdobywając potem w finale złoty medal. Sworek po przegranym półfinale zwyciężył potem w repasażu zdobywając brązowy medal.

Tym razem również startującym w Pleszewie Karolowi Kostrzewie i Mikołajowi Siepielskiemu nie udało się wejść do strefy medalowej.

Część zawodników WKK wystartowała w V Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Dzieci i Młodzieży w Wągrowcu.

Dziewczęta: Ada Witaszak, Patrycja Błaszak i Nadia Piaskowska wywalczyły brązowy medal w kata drużynowym do 9.3 kyu. Ada Wojtaszak dorzuciła jeszcze srebro w kata indywidualnym. Jan Podolski po wygranych trzech walkach w kata przegrał półfinał i zajął ostatecznie trzecią lokatę. Ten sam zawodnik startując w kumite przegrał dopiero w finale poprzez wskazanie 2:3, zdobywając srebrny medal. Julia Sworek wraz z Wiktorią Pigłowską zajęły trzecie miejsce w kata. Dziewczyny stoczyły również finałową wewnętrzną walkę w kumite, w której Wiktoria musiała uznać wyższość Julii. Julia Sworek wystartowała również w kata dziewcząt 10-11 lat gdzie wywalczyła brąz.

Bardzo udany start w Wągrowcu miała także Julia Polaczyk, która po zaciętej walce finałowej zdobyła srebrny medal w kumite. W kata 12-13 lat Julia wywalczyła jeszcze brązowy medal.