Avia za silna dla Płomienia. Neklanie pokonani w wyjazdowym meczu

O wysokiej porażce z plasującą się w czołówce tabeli Avią Kamionki zadecydowała słaba pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Płomienia. Po przerwie neklanom udało się nawiązać już równorzędną walkę.

piłka nożna 15:18 05-11-20190 0

Pojedynek Płomienia z Avią Kamionki rozstrzygnięty został praktycznie już do przerwy. Neklanie bardzo słabo tym razem zagrali w obronie popełniając wiele błędów. Gospodarze wynik meczu otworzyli już w 4. min kierując piłkę z bliska do pustej bramki. W 27. min Avia prowadziła 2:0. Po dalekim wykopie bramkarza piłka przeszła linię obrony Płomienia, a strzegący bramki Artur Siejak przelobowany został w sytuacji sam na sam. W 41. min miejscowi podwyższyli na 3:0. Dwie minuty później po samobójczym trafieniu Marka Domżalskiego ustalony został wynik pierwszej połowy na 4:0.

Po przerwie piłkarze Płomienia zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej, chociaż grę rozpoczęli od straty piątego gola już w 47. min. Potem z wyżej notowanym przeciwnikiem grali już jak równy z równym. Neklanie wypracowali sobie kilka okazji strzeleckich po stałych fragmentach gry. Sytuacji sam na sam z bramkarzem Avii nie udało się wykorzystać Adrianowi Kogutowi. W 75. min gracze Płomienia zdobyli honorowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Kogut. Bezbłędnym wykonawcą jedenastki okazał się Bartłomiej Figas.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Siejak – Stróżyna, Maciejewski, Figas, Domżalski (46. Półtorak) – M. Walkowiak – Izydorczyk, Wyrzykiewicz (60. D. Walkowiak), Janicki (77. Dzwoniarkiewicz), Sz. Szalaty – Kogut

Klasa okręgowa, Avia Kamionki – Płomień Nekla 5:1 (4:0)

15:18 05-11-2019