Armaty, Dawka Mocy, Manhattan i inni, czyli gorąca niedziela w Kołaczkowie

23 czerwca zostanie rozegrana 8. kolejka Letniej Ligi Piłkarskiej na orliku w Kołaczkowie. Początek o godz. 14.00. Oto zapowiedź gorącej, niedzielnej rundy.

piłka nożna 13:06 20-06-20190 4

Gorączka w powietrzu nie sprzyja wybitnie ligowym wysokim emocjom. Wakacyjna atmosfera jest wyczuwalna. Wielu zawodników zespołów ligowych wybiera wyjazd, a nie walkę o punkty. Było to widać zwłaszcza w ostatni weekend, kiedy liga miała przerwę a rozgrywano turniej pucharowy frekwencja i mobilizacja nie powalały.

Z drugiej jednak strony, to co można było zobaczyć, też było bardzo ciekawe. Po pierwsze ostatnie miejsce faworyta rozgrywek LZS Sokolniki, nie mogły sobie dać rady na trawiastej murawie. Z drugiej strony Spółka Bieganowo imponowała formą. Pomiędzy nimi dwie drużyny oparte na zawodnikach Zielińca, Pomarańczowych i Kołaczkowa, którzy również mogli ten dzień zaliczyć do raczej udanych.

Co to mówi o nadchodzącej kolejce ligowej?

Wszystko zacznie pojedynek Fermy Szafarek Zieliniec z Dawką Mocy. To pojedynek w którym spotkają się jedyne równorzędne zespoły tego dnia. Oczywiście to tylko teoria, ale Zieliniec znów prezentuje się bardzo chimerycznie i jest wstanie w tym pojedynku zaprezentować każde swoje oblicze, co dołująca ostatnio Dawka Mocy może z większym lub mniejszym szczęściem wykorzystać.

O godzinie 15.00 swój mecz rozpoczną zespoły Krzywej Góry i Spółki Bieganowo. Spółka jest w tym pojedynku zdecydowanym faworytem i co warte podkreślenia tą dominację wydaje się znosić z spokojem. Presja nie plącze zawodnikom z Bieganowa nóg, więc Krzywa Góra raczej o punktach nie ma co marzyć tym bardziej, że Bieganowo wejdzie na murawę opromienione zwycięstwem w pucharze.

Zdecydowanego faworyta ma też pojedynek TW Kołaczkowo - Manhattan Team, który zacznie się o godzinie 16.00. Manhattan ma w tym sezonie te same kłopoty co na hali. Nieustannie zalicza porażki, dołuje morale i co najgorsze światełka w tunelu nie widać, ale niespodzianki zawsze są możliwe. Tylko, czy TW to nie jest zbyt doświadczony gracz by dać sobie zrobić jakąś krzywdę? Różnica potencjałów między zespołami jest duża. Wszystko przemawia na korzyść Kołaczkowa, jeśli tylko w dobrym składzie stawi się na murawie.

Na koniec ligowego dnia mały smaczek. FC Pomarańczowe Armaty kontra LZS Sokolniki. Jeszcze kilka dni temu stwierdzilibyśmy, że to pojedynek podobny w teorii do dwóch poprzednich, z wyraźnym faworytem i chłopcem do bicia. Ale nie teraz. Teraz z ciekawością będzie można zweryfikować jak pojedynek obu zespołów będzie wyglądał na tle meczu z ostatniej niedzieli, gdy Armaty i LZS spotkały się na trawiastej murawie. Wtedy to Armaty, na których nikt nie stawiał, momentami z Sokolnikami pogrywały jak z małymi dziećmi. Coś czujemy, że sportowa złość, może mieć w tym meczu przełożenie na wydarzenia.

23 czerwiec (niedziela) 8. kolejka ligowa

godzina 14.00 Ferma Szafarek Zieliniec - Dawka Mocy

godzina 15.00 Krzywa Góra - Spółka Bieganowo

godzina 16.00 TW Kołaczkowo - Manhattan Team

godzina 17.00 FC Pomarańczowe - Armaty LZS Sokolniki

Budziłowo pauza

Liga Kołaczkowo

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:06 20-06-2019