APP Krispol wygrywa za trzy punkty. Mecz był dla wrześnian trudniejszy niżby wskazywał na to wynik (galeria)

W sobotni wieczór siatkarze APP Krispol Września odnieśli bardzo cenne zwycięstwo nad KPS Siedlce. W dwóch setach wrześnianie odnosili sukces dopiero po grze na przewagi.

siatkówka 2 miesiące temu 8

Mecz dla wrześnian okazał się o wiele trudniejszy niżby wskazywał na to wynik. W początkowej fazie pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero po stanie 9:9 graczom APP Krispol za sprawą skutecznego ataku Patryka Napiórkowskiego i błędu ustawienia gości udało się odskoczyć na dwa oczka. Potem po bezpośrednim punkcie z zagrywki Napiórkowskiego wrześnianie prowadzili 14:11. W dalszej części partii goście nieco się pogubili co miejscowym pozwoliło doprowadzić do stanu 20:14, by wygrać ostatecznie seta do 21.

W drugiej partii wrześnianom szło jak po grudzie. Zaczęło się od prowadzenia KPS Siedlce 5:2. Po lepszym okresie gry i bloku Napiórkowskiego gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 6:6. Gra toczyła się potem punkt za punkt. W środkowej części seta goście po zagrywkach Krzysztofa Gibka i Jakuba Urbanowicza zdobyli dwa bezpośrednie punkty odskakując na 17:13. Wrześnianie w tym czasie męczyli się przy odbiorze, psuli własne zagrywki. W końcu miejscowi zaczęli odrabiać jednak straty, by po skutecznym ataku przechodzącej piłki przez Wojciecha Kaźmierczaka i asowej zagrywce Mateusza Jasińskiego wyjść na prowadzenie 22:21. Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra, który najpierw przyznał wrześnianom punkt na 24:22, a potem oddał go gościom wprowadziła wiele nerwowości na boisku i trybunach. Po wyczerpującej grze na przewagi APP Krispol odniósł jednak ostatecznie zwycięstwo 28:26.

W trzeciej partii ponownie gra toczyła się punkt za punkt. Gościom tylko raz udało się odskoczyć na dwa oczka. Był remis 12:12, 16:16, 20:20. Przełomem okazały się dwie kolejne zagrywki Jędrzeja Maćkowiaka pozwalające APP Krispol odskoczyć na 22:20. Chwilę później punkt z ataku dołożył Jasiński i z zagrywki Krzysztof Antosik i wrześnianie przy stanie 24:21 mieli kolejne piłki meczowe. Żadnej z nich nie udało się jednak wykorzystać. Przyjezdni doprowadzili do stanu 24:24. Potem gospodarze zdołali jednak zdobyć dwa kolejne punkty. Mecz asową zagrywką zakończył Jasiński. Miano najlepszego gracza meczu przypadło Napiórkowskiemu.

W ostatnim pojedynku rundy zasadniczej APP Krispol zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Nysa.

XXI kolejka: APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:0 (25:21, 28:26, 26:24)

APP Krispol Września zagrał w składzie: Antosik, Dobosz, Kaźmierczak, Napiórkowski, Jasiński, Maćkowiak, Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Narowski, Troczński

KPS Siedlce zagrał w składzie: Gontarewicz, Polański, Urbanowicz, Kądzioła, Gibek, Szczygielski, Januszewski (libero) oraz Zrajkowski, Szaniawski, Podgórzak (libero)